5
Mindent behálóznak a pókhálós molyok
Megindultak a lakossági bejelentések, hiszen sokan undorodnak a 2-3 cm-es hernyóktól és pókhálószerű fészküktől.

Időszerű növényvédelmi teendők a közterületeken (2017. 05. 02.)

Április végére megjelentek a pókhálós molyok hernyó is. Több fajuk is károsíthat. Szerencsére a leginkább károsított zselnicemeggy nem tartozik a legjelentősebb közterületi növényeink közé. Amennyiben mégis meg szeretnék előzni a szóba jövő fafajok károsítását, akkor védekezni kell.

A fertőzött ágak levágásával illetve permetezéssel, a Mospilan 20 SG és a Decis Mega együttes alkalmazásával gyéríthetjük a kártevőt.Tapadásfokozó adalékkal egészítsék ki a keveréket, a hatóanyagnak be kell jutnia a szövedék belsejébe.

 

pokhalosmoly1

 

A kifejlődött, bábozódásra készülő hernyók elhagyják a biztonságot nyújtó fészkeiket. Ekkor már nehéz „levadászni” a szétszéledő lárvákat. Megindulnak a lakossági bejelentések is, hiszen sokan undorodnak a 2-3 cm-es hernyóktól. Legbiztosabban a kisméretű, a középső képen látható lárvákat pusztíthatjuk el permetezéssel.

A pókhálósmolyok ( Hyponomeuta sp.) kb. 2 cm nagyságú, fehér alapon fekete pöttyös molyepkék. Jól felismerhető fészket szőnek, melyek egész ágrészeket elfoglalhatnak. Már május elején megjelennek a növényeken, ebben fejlődnek, növekednek majd bábozódnak a lárvák. Június-júliusban rajzanak és rakják le tojáscsomóikat a növény fás részeire.

Elsősorban mechanikai védekezés ajánlott ellenük: vágjuk le és édessük el a hernyófészkeket.

pokhalosmoly

értékelés