-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A kecskeméti és a szombathelyi kollégám szerint is jó állapotban vannak, már mozgolódnak. Nem gyérítette őket a tél. Készülhetnek a védekezésre! Még az összeszőtt hernyófészkek lemetszésével is gyéríthetjük a lárvákat, de nagyobb sövényeknél nem kerülhetjük el a permetezést. Közterületen a Dimilin 25 WP-t ajánlom, jól bevált, a fiatal hernyók ellen hatásos. Érintkezni kell a lárváknak a permetlével, tehát nagy nyomással a bokrok belsejébe kell bejuttatni a rovarölőt. Megkésett kezelésnél, nagyobb hernyók ellen a Decis Mega + Mospilan 20 SG kombináció is eredményes lehet. Mindenképpen keverjenek tapadásfokozó szereket is a permetléhez.
Bővebben: Buxus-átok: tarol a selyemfényű puszpángmoly
Már feromoncsapdával is előjelezhető a puszpángmoly
Az idei év nagy újdonsága, hogy feromoncsapdával is megfigyelhetjük a későbbi betelepedését. A Magyar Tudományos Akadémia Növényvédelmi Intézete által kifejlesztett csapdát megtekinthetik és megrendelhetik a http://www.csalomoncsapdak.hu oldalon. A csapdatípus (VARL) megegyezik a középső fotón látható vadgesztenyelevél-aknázómolynál használt csapdával. (Érdemes körülnézni az oldalon! Sok egyéb, a közterületi dísznövényeket is károsító rovar nevével találkozhatnak a felsorolásban. Ilyenek pl. az egynyáriak virágbimbójában rágó gyapottok bagolylepke vagy a mézharmat termelő levéltetvek.)
Megjelentek-e a kártevők és ha igen, akkor mikor védekezzünk ellenük? Ezekre a kérdésekre adhat választ a növényvédelmi előrejelzés. Használata a közterületi növényvédelemben is egyre fontosabbá válik.
Április 4-én felszereljük a vadgesztenyelevél-aknázómoly csapdáit is. Az alábbi budapesti, vidéki és már országon kívüli helyszíneken követjük majd a moly rajzását:
Kollégáimmal keddenként megszámoljuk a heti fogást és frissítjük a www.magyarnovenyorvos.hu és a www.zsigogyorgy.hu oldalakon található táblázatot. Itt minden érdeklődő megnézheti a rajzás menetét és eldöntheti a permetezés időpontját. Tehát az első adatot április 11-én küldik a kezelők. Nagyon eltérő fejlettségben vannak a fák, a fenti fénykép ma készült. Lehet, hogy április közepén már kezdeni kell a permetezést?
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara is felállította az országos előrejelző hálózatát. A megfigyelt növények között szerepel pl. a platán, a vadgesztenye, a puszpáng, a juhar, a hárs, a tölgy, a fagyal, néhány örökzöld faj és a parlagfű is. A honlap címe: www.novenyvedelem.nak.hu, hetente érdemes ellátogatni rá, késő őszig működik.