-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
takarító
-
Értékesítő
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A lótücsök elrágja az útjába kerülő növények gyökéreit, így óriási pusztításokat okozhat a kertben.
Lótücsök: ilyen károkat okoz a kertben
Amelyik kertben a lótetű megtelepszik, ott valódi katasztrófához vezet, mert ami az útjába kerül, azt elrágja. A neve a méreteire utal: 4-10 (!) cm hosszúra nő meg, és egy óriási fülbemászóra hasonlít. A föld alatt él, és komoly méretű, kiterjedt járatrendszert tart fenn, külön kamrákban neveli a szaporulatot, ill. raktározza a táplálékot. Gyakorlatilag mindent megeszik, de főleg a rovarokat, pajorokat és gilisztákat fogyasztja. A növényeket sem kerüli, de a legnagyobb kárt azzal okozza, hogy a járatai útjába eső gyökereket elrágja. A járatrendszerben élő tucatnyi lótücsök így néhány héten belül kipusztítja a teljes zöldségeskertet. Mivel a föld alatt él, ritkán találkozhatunk vele.
Lótücsök vagy lótetű (Gryllotalpa gryllotalpa) |
Lótücsök elleni védekezés- hasznos tippek
Ha megtaláljuk az ágyások között a lótücsök jelenlétére utaló ujjnyi átmérőjű lyukakat, és ásni kezdünk körülöttük, akkor van esély arra, hogy előjön a járatából a rovar, és el tudjuk pusztítani. Előcsalogathatjuk úgy is, hogy étolajat öntünk a járatába, vagy locsolócsővel vizet vezetünk bele.
A másik védekezési lehetőség, hogy csapdázzuk. Ássunk le üvegeket vagy alumínium dobozokat úgy, hogy a szájuk a földfelszínnel egy síkban legyen, majd helyezzünk el mellettük jobbról és balról egy-egy lapos követ, azokra pedig fektessünk lécet. A léc körülbelül 1-2 cm-rel legyen az üveg szája fölött. A zsákmányszerző útján a lótücsök mindig keresi a rejtekhelyet, a léc alatti 1-2 cm-es hasadék pedig pont megfelel neki. Behúzódik a léc alá, és így a leásott csapdába esik.
A harmadik védekezési lehetőség természetes ellenségeken alapul: a parazita fonálférgekből készült szert kell kiöntözni (Magyarországon Nematop néven forgalmazzák).