-
Értékesítő
-
karbantartó
-
takarító
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A téli időszakban gyakran előfordul, hogy a lakásban sárgul a jukka(yucca) levele. Ezek állhatnak a háttérben.
A jukkának (különösen télen) gyakran sárgul a levele. A következőket érdemes ellenőrizni évszaktól függetlenül, hogy időben tudjunk cselekedni és megakadályozzuk, hogy a növényünk elpusztuljon.
1. A jukka jut-e elegendő fényhez?
A jukka közvetett fényben jól fejlődik. A gyengébb fényviszonyokat is elviseli, de sokkal lassabban nő. Ha túl sokáig van közvetlen napfénynek kitéve, akkor a levelei könnyen megsárgulhatnak és megéghetnek. Nyáron tegyük ki a kertbe, vagy erkélyre egy árnyékos helyre.
2. Jukka öntözése - milyen gyakran és mennyi vizet kap?
A jukka gondozása során fontos a talaj megfelelő nedvességtartalmának (vagy nedvességhiányának) biztosítása. A levelek sárgulásának leggyakoribb oka a túlöntözés, hiszen ennek a növénynek a törzsében tárolt víz miatt a túléléshez nincs szüksége sok vízre. Csak akkor öntözze, ha a talaj felső 50%-a száraz. Télen általában havonta egyszer. Addig öntözzük, amíg a víz szabadon elfolyik a cserép alján lévő vízelvezető nyílásból. Ügyeljünk arra, hogy a kifolyó felesleges vizet távolítsuk el, mert ez gyökérrothadáshoz és a jukka pusztulásához vezethet.
3. Jukka hőigénye - túl meleg lakás
Nyáron a növény jól érzi magát 15-25 fok közötti hőmérsékleten, télen pedig egy hűvösebb kb. 10-12 fok kell neki.A túl meleg lakásban a levelek sárgulnak, és lehullnak.
4. Megtámadták a kártevők a jukkát
A nedvszívó bogarak, például az atkák elszívhatják a növény nedvességét. A fertőzöttség gyorsan sárguló levelekben és hajtásokban nyilvánul meg. A pikkelyesek, lisztbogarak és az atkák gyakran fordulnak elő beltéri körülmények között. Ha nem pusztítják el őket idejekorán, ezek az apró kártevők elszaporodnak, és a levelek és a levélnyelek mentén, valamint a résekbe és a résekbe is beköltöznek. A rovarok szúrós szája kimeríti a növényt, és felgyorsítja a sárgulást. Ha észrevesszük őket, akkor használjunk ellenük rovarirtót (pl. Mospilan)