-
Értékesítő
-
sofőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Eladó | Szolnok
2024. 12. 02
-
IT data engineer
2024. 12. 02
-
Minőségellenőrzési munkatárs
2024. 12. 03
-
Könyvelő gyakornok
2024. 12. 03
-
Játékbolti kisegítő
2024. 12. 03
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Úgyszintén a rovarirtók közé sorolják a növények növekedését szabályozó anyagokat, a lombtalanítókat és a szárító hatású szereket is.
A növényvédő szerek környezeti és egészségügyi hatásai
A legtöbb rovarirtó szer bizonyítottan káros hatással van az élő szervezetre. Az egész világon a vízszennyezés fő oka a lefolyó csapadék szennyezettsége, amely még mielőtt a patakokhoz érne, útja közben lemossa a káros vegyi anyagokat is. Komoly egészségügyi problémát okoznak a talajban felszívódott, és a vízben található rovarirtó és más vegyi anyagok maradványai. A növényvédő szerek olyan hasznos rovarokat is elpusztítanak, mint a méh vagy a katicabogár felborítva ezzel az amúgy is törékeny ökológiai egyensúlyt.
Ennek következtében egyre többen keresnek olyan természetes, környezetbarát megoldásokat a kerti kártevők irtására, amelyek nem károsítják az ökoszisztémát.
Távolítsuk el a rovarirtó szereket az otthonunkból és a kertünkből!
A természetes növényvédelem nemcsak, hogy megvédi kertünket a káros hatásoktól, hanem egészséges környezetet biztosít kikapcsolódni vágyó családunk számára. Lássunk néhány egyszerű módszert, mellyel kiküszöbölhetjük a káros vegyi anyagok használatát:
- Ne használjuk a kereskedelemben kapható rovarirtókat lakókörnyezetünkben, kertünkben! Vásároljunk olyan természetes vagy szerves anyagokat tartalmazó termékeket, amelyek hatásosak a rovarok, valamint az egyéb otthoni és kerti kártevőkkel szemben.
- Ültessünk őshonos növényeket, fákat és cserjéket! Ily módon megakadályozzuk az olyan gyorsan szaporodó növényfajok elterjedését, mint a borostyán, és nincs szükség növényvédő szerekre.
- Tökéletes gyep helyett természetes táj! Ne ragaszkodjunk a tökéletes gyep kialakításához. Ha megelégszünk egy természetes táj és kert látványával, akkor ezt víztakarékosan és csekély gondozási költséggel is elérhetjük.
- Távolítsuk el kézzel a rovarokat a bokrokról, a fákról és a növényekről! Gyűjtsük össze a kártevő rovarokat és helyezzük őket egy tasakba, mert, ha csak a földre dobjuk őket újra fertőzhetik a kertet.
- Használjunk természetes anyagból készült rovarirtó szert! Keverjünk össze egy evőkanál folyékony szappant egy teáskanál cayenne-i borssal, hagyma- és fokhagymaporral. Tegyük a keveréket egy szórófejes palackba és már használhatjuk is a zöldségeskert kártevői ellen. A bórsav (mézzel vagy zsiradékkal keverve) hatékony a hangyák ellen. A jó öreg ecet remek gyomirtó szer. Érdeklődjünk szakemberektől vagy online más, jól bevált, természetes, kártevők ellen használt módszerekről.
- Ültessünk olyan növényeket is a kertünkbe, amelyek vonzzák a kártevők természetes ellenségeit! A cickafarkkóró, a gumós selyemkóró, a réti kömény, a kapor, a koriander, a pillangóvirág, a körömvirág, a menta, az édeskömény és az aranyvessző magukhoz csalogatják a katicabogarakat és más hasznos rovarokat, így megakadályozhatjuk a kártevők megjelenését a kertünkben.
- Helyezzünk el madáretetőket a kertben! A madarak elpusztítják a kártevő rovarokat, de ne essünk túlzásba, mert a túl sok madáretető elriasztja a rágcsálókat.
- Tároljuk fedéllel ellátott tartályban a kerti komposztot! Tartsuk szellős helyen a kerti komposztot, de fedjük le, mert a rágcsálók és a kerti kártevők kedvenc tartózkodási helye lehet. Elriasztásukra helyezzünk egy-két borsmenta ágacskát a komposztra.