Vigyázat, jön a parlagfű!
Habár a parlagfű virágzása odébb van, a növény irtásának az ideje viszont már elkezdődött. Megkérünk minden állapolgárt, hogy tekintse feladatának, hogy a saját területén megtalálható parlagfüvet kigyomlálja!

Védekezzünk a parlagfű ellen!

 

parlagfu
Igaz, hogy most még csak gyerekkorát éli a parlagfű, de a virágba borulás után közel félmillió ember életét keserítheti majd meg.

Magyarországon jelenleg 5-25 cm-es a parlagfű, ezért fontos, hogy már most elkezdődjön az írtása. Országunkban kb. 700 ezer hektárra rug az erősen fertőzött földterületek nagysága, de igazából majdnem minden mezőgazdasági területen fellelhető ez a növény.

„A hivatalnak – bár hatáskörébe tartozik - nem a szankcionálás az elsődleges célja, hanem annak tudatosítása, hogy ha a jó gazda figyelmességével, mindenki karban tartja a saját területét, akkor a helyzet viszonylag könnyen kezelhetővé válik. Ez egy olyan probléma, ami megköveteli a szemléletváltást. A legeredményesebben úgy lehet megszabadulni tőle, ha mindenestől kitépik a növényt, de a nyírással, kaszálással is csökkenthető a pollenszóró területek száma. Fontos, hogy ez még virágzás előtt megtörténjen" - mondta Jordán László az Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal országos növényvédelmi főfelügyelője.

Aki nem tudja, hogyan védekezzen a parlagfű ellen, az a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara tagjaitól, illetve a Megyei Kormányhivatalok Növény-és Talajvédelmi Igazgatóságától kaphat szakszerű tanácsokat. Ne féljünk hozzájuk fordulni segítségért.

A parlagfű veszély alapján Magyarország Európa legfertőzöttebb országának tekinthető. Országunkban közel 2 millió ember érzékeny a parlagfűre, 1/3-a súlyos allergiás, és exponenciálisan nő az asztmás betegek száma is.

Forrás: Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal

értékelés