-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A hó igazán gyönyörű, de ha nem figyelünk oda, akkor komoly károkat okozhat a kertben. Mutatjuk.
Bár a havas napok száma az utóbbi évtizedben csökkent Magyarországon, azért egy-egy nagyobb havazás - mint a mostani is - előfordul. Ilyenkor bizony nem árt résen lenni, mert a növényekben kárt okozhat a hó. Ezek a leggyakoribb problémák:
-
Túlterhelés: a nagyobb mennyisésgű, nedves hó nehéz lehet a fiatal bokroknak, fáknak, így könnyedén megeshet, hogy egy-egy águk letörik, vagy rosszabb esetben az egész törzs kifordul a földből. Főleg a fiatalabb példányok vannak veszélyben, ezért ha nem olvad el hamar a hó, mindenképpen verjük le, rázzuk le az ágakról.
-
Penész és gombás betegségek: A hó és a nedvesség kedvező környezetet teremthet a penész és gombás betegségek számára. Ezek a kórokozók a növényeket megtámadhatják, különösen ha a hó hosszabb ideig megmarad. Ezért is érdemes az ágakról a havat lerázni.
-
Sókár: Ha a hó olvadásához sót használunk (például járdák vagy utak síkosságának csökkentése érdekében), a hóolvadékban található só károsíthatja a környező növényeket és a talajt. A só túlzott mennyisége a növények gyökereit érinti, és kárt tehet a talaj szerkezetében. Ha egy mód van rá, akkor használjunk környezetbarát keveréket vagy ha van cserépkányhánk, kandallónk, akkor hamut.
Hogyan készítsünk grincsfát karácsonyra? Videóval