-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
takarító
-
Értékesítő
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A Darázscsapda nyár közepétől válik nagyon hasznos eszközzé, amikor az érő gyümölcsöket nagy számban látogatják a darazsak.
A darazsak azon túlmenően, hogy kárt tesznek a termésben, még az emberre is veszélyt jelentenek. Egyes esetekben, ha valaki allergiás a darázscsípésre, illetve arra a méreganyagra, amit fullánkjukkal juttatnak be a bőr alá, a kötőszövetbe, darázscsípés következtében életveszélyes állapotba is kerülhet. Abban a szerencsés esetben, ha az „áldozat" nem allergiás rá, akkor megússza egy viszkető, duzzadt bőrpírral. Hogy ne kelljen légycsapóval felszerelkezve közlekednünk a kertben, udvarban, helyezzünk ki darázscsapdákat.
Darázsfészek |
A folyékony csalétket tartalmazó kupolás fogóedénybe a tölcsér alakú nyíláson keresztül repülnek be a darazsak, melyből kirepülni már nem tudnak, visszaesnek a folyadékba és megfulladnak. Így a csapda ürítésekor sem kerülünk veszélybe. A darazsakon kívül még a szemtelen legyeket is megfogja.
Darázscsapda |
A Cserebogárcsapda
Hasonló elven működik. Ez esetben is illatanyaggal csalogatjuk oda a cserebogarakat. Ez a speciális illat a kerti cserebogárfaj egyedeit vonzza. Ez a faj, hasonlóképpen a többi cserebogárfajhoz, mind lárva (pajor), mind kifejlett (imágó) állapotban kárt okoz. A pajorok gyökerekkel táplálkoznak, az imágók pedig fáknak a leveleivel. A kifejlett rovar sárgásbarna szárnyfedővel és zöldeskék nyakpajzzsal rendelkezik. Április végétől rajzik. Ekkor kell kihelyezni a csapdákat.
A csalogatáson kívül még riasztva is tudunk védekezni, ez esetben a vakond ellen.
Ez a nagyon aranyos és hasznos kerti talajlakó állat fő tápláléka a különböző pajor, de elfogyaszt egyéb talajlakó rovarokat, gilisztákat is. Nem is lenne vele semmi gond, ha járatkészítés közben nem túrná fel a veteményest, vagy a gyepet. Mivel a vakond védett állat, megölni nem szabad, így marad a riasztás, mint megoldás a tőle való megszabadulásra. Több megoldás látott már napvilágot e témában, de arra érdemes odafigyelni, hogy a „vakondűző" készítmény az emberre és a környezetre ne legyen ártalmas. A Biocont Magyarország Kft. egy olyan, egészségre, környezetre és a vakondra ártalmatlan Biofume vakond füstölőt hozott forgalomba, mely hatóanyaga egyszerű ricinusolaj, melyet füstképzéssel juttathatunk a vakondjárat falára. A vakond ezt nem szereti, ezzel fizikailag elzárjuk a táplálékától, így elvándorol kertünkből.
Vakond a kertben |