-
sofőr
-
Értékesítő
-
Szállodai recepciós állás
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Eladó | Szolnok
2024. 12. 02
-
IT data engineer
2024. 12. 02
-
Minőségellenőrzési munkatárs
2024. 12. 03
-
Könyvelő gyakornok
2024. 12. 03
-
Játékbolti kisegítő
2024. 12. 03
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Egy estére valóságos időutazásban lehet része a látogatónak, ha a díszkert míves vaskapuján belépve, a gyertyasorral szegélyezett úton egészen a villaépületig besétál. Majd a télikerten áthaladva helyet foglal a szalonban, antik bútorok, régi családi festmények, muzeális hangszerek között. S, mindez itt és most a jelenben, Dél-Budán a XXII. kerület egyik kertvárosi utcájában vár rá!
Az eklektikus épületről legkorábban 1881-ből, mint a gróf Vojnovich Piroska számára épített vadászkastélyról olvasni. Majd 1928-tól a birtok Dr. Huszár Géza sokoldalú, nagy műveltségű professzor tulajdonába került, aki elindította azt a kulturális-társasági életet - mely hála a legutolsó tulajdonosoknak - a mai napig jellemzője a háznak.
A legenda szerint a díszpark is akkor nyerte el gyönyörűen tervezett formáját, mikor a teraszon, festőállványa előtt állva a professzor felesége egy franciakert vonalait vázolta a papírra. A festmény hamarosan életre kelt, és az egykori birkalegelő helyén gondosan ápolt kert született! A kert végében működő egykori mészkőbányából származnak a kerítés és a kandalló kövei, melyek e környék mindmáig jellemző építőanyagai.
A huszadik század viharos évtizedei után a sors is úgy akarta, hogy művészemberek örököljék a házat. A tulajdonos Fodor családban ugyanis mindenki hivatásos zenész: a családfő a Nemzeti Filharmonikusok egykori nagybőgőse – és egyben a ház kertésze. Keze munkáját megcsodálhatja mindenki, ha belép e mesés ligetbe.
Tavasztól őszig különleges, ritka virágok illatoznak itt, a nyári szabadtéri hangversenyek alatt. Felesége, Júlia asszony a Bartók Béla Konzervatórium nyugalmazott hegedűtanára. A törzsvendégek nemcsak a zenéért, de az ő szörpjei, falatkái miatt is buzgón látogatják az esteket. Három hegedűművész fiúk közül Tamás a villa titkára is, míg felesége, Erika az irodalmi műsorokért felelős.
Még 1999 januárjában tartották első nyilvános itthoni koncertjüket barátoknak és ismerősöknek, felelevenítve a békebeli társasági életet és a házi kamaramuzsikálást. Két évtizedes repertoárjuk irodalmi-és tudós szalonnal, borestekkel, szabadtéri operaelőadásokkal, író-olvasó találkozókkal bővült és az itt tartott esküvők, rendezvények, filmforgatások is felejthetetlen élménnyé váltak.
S, ahogy húsz éve minden előadás után, most is házi finomságokkal – Júlia szendvicseivel és Erika süteményeivel - vendégelik meg a közönséget. Majd a koncert után a környékbeliek és a messziről érkezők, családok és egyedülállók egymással ismerkednek, hosszasan beszélgetnek a művészekkel a dohányvirágoktól illatozó kertben, vagy a kandalló melegénél.
9 varázslatos tavaszi angolkert és kastélypark>>
Legyenek e csodás kert és villa vendégei most Önök is, a
március 10-én 19:30h-kor tartandó „Bartók három arca” című esten,
mely egy különleges összeállítás Szabó Marcell Junior Príma díjas zongoraművész tolmácsolásában. Aki a három részes műsor keretében bemutatja Bartók népzenekutatói-, zongora szólista-, és kamaraművész arcát. Mindezt természetesen a művein keresztül, kiváló művésztársak - Fehérváry Lilla (ének), Dr. Meskó Bánk (próza), Langer Ágnes (hegedű), Szűcs Péter (klarinét) – közreműködésével.
Jegyeket a villa honlapján ajánlatos online elővételben megvásárolni, a jelentős árengedmény és a korlátozott létszám miatt: https://vojnovich.hu/programok/
A villa címe: 1223 Budapest, Művelődés u. 37/a Telefon: +36 1 362 1606, +36 70 312 7816,
Fotók: Böjtös Kinga, Vizitkártya