-
Fogtechnikus
-
Tejelő szarvasmarha telep- telepi munkás
-
Bolti Eladó Pénztáros Állás
-
Tejelő szarvasmarha telep- Műszakvezetői állás
-
Műszaki ügyintéző
-
Kőműves
-
Terület karbantartó
-
Szervizszerelő
2024. 10. 28
-
Áruátvételi Munkatárs | Budaörs
2024. 10. 29
-
Üzletvezető
2024. 10. 30
-
DevOps Engineer
2024. 10. 30
-
Nemzetközi vállalkozási mérnök
2024. 10. 30
-
Szenior Hatósági Kapcsolatok Szakértő
2024. 10. 30
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Miért kell metszeni a bonsai fácskát? - BUXUS HARLANDII- BONSAI METSZÉSE
A metszés lényege, hogy a fa megtartsa habitusát, kellően sűrű lombkoronával rendelkezzen a fa arányaihoz mérten. Ha nem metsszük a bonsaiunkat a hajtások megnőnek, a lombfelület kitolódik a hajtások felső harmadára, amelynek következtében a lombkorona belső, sűrűbb lombfelülete kikopaszodik. A fa eldobálja a leveleit és nem nyújtja azt az esztétikai élményt, amit elvárhatunk tőle.
Mivel metsszünk?
Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen ollóval metszünk. Természetesen a legmegfelelőbb a bonsai olló, de ami igazából a legfontosabb, hogy csak és kizárólag éles szerszámmal dolgozzunk. Kerüljük az életlen csak „nyiszikülésre” alkalmas ollókat! Kövessük az „ egy vágás, egy ág” módszert, csak és kizárólag éles szerszámmal vágjunk. A metszfelület „elseprűsödése” problémákat rejt magában. Ha metszéskor szétroncsoljuk az ágat, akkor a gombák és egyébb más kórokozók bejuthatnak a növénybe. Ha éles szerszámmal vágunk, akkor ezt elkerülhetjük, ugyan is, a metszfelület egysíkú marad, így a bonsaiunk hamar lezárja a keletkezett sebfelületet.
Metszésnél figyeljünk a korona formájára, alakítsuk a megfelelő méretűre, ami a bonsai arányaihoz a legjobban illik. Célszerű a legkiállóbb részekkel kezdeni és így fokozatosan haladni beljebb. Ne kapkodjunk, fontos, hogy többször nézzük meg vágás előtt a formát, lépjünk távolabb a fától, legalább 1-2 méter távolságra, szemléljük meg, mely profilból a legtetszetősebb az adott fácska.
Tartsuk szem előtt, hogy amit levágunk az nem ragasztható vissza!!
A bonsai szépségének befolyásoló tényezője a gyökérnyak (nebari) részlete. A fotón látható mohával benőtt, (elhanyagolt) gyökérnyak nem a legmegfelelőbb látvánnyal ruházza fel a kis bonsaiunk. Célszerű, finoman eltávolítani kis célszerszámmal a mohapárnát, valamint kis ecsettel, vagy kefével letisztítani a törzs alsó részét, így kezdenek alakot ölteni a fában rejlő apró szépségek. Reméljük hasznos tanácsokkal láttuk el, kérdése lenne a metszéssel kapcsolatban keressen elérhetőségeinken: