5
Sok szerencsét, szerencsebambusz!
A szerencsebambusz már évek óta hódít a magyar virágkedvelők körében. De akinek még nincs, az se maradjon le, gyorsan szerezzen be egy ilyen kis szerencsét hozó csodanövényt, amely valójában egy... Fehérszélű sárkányfa (Dracaena sanderana). Ebből alkották meg az ügyes kertészek és marketingesek a szerencsebambusz névre hallgató, nálunk is elterjedt változatot.

A szerencsebambusz (Dracaena sanderana)

A növény a marketing egyik legjobb példája, vagyis hogyan lehet jól eladni és világszerte kedveltté tenni egy növényt? Bár a neve Lucky Bamboo, valójában semmi köze sincs a bambuszok világához, hiszen azok több méter magasra megnövő perjefélék...

Vigyázat!!! A veszedelmes tigrisszúnyog szerencsebambusszal érkezett Európába>>

szerencsebambusz

 

Bizony kedves növénybarátok, itt egy kis átverés is van, de aki hisz a feng shui hatásába, mindenképp szerezzen be egy ilyet. Állítólag nem csak ránk, de egész otthonunkra szerencsét hozhat. És hogy mi ez a különleges és közkedvelt növény eredetileg? Dracaena sanderiana, vagyis Fehérszélű sárkányfa. Ebből a növényből alkották meg az ügyes kertészek az úgynevezett szerencsebambuszt.

Talán azért is lett ismert a köztudatban világszerte, mert tartása is igen egyszerű, nincs szüksége másra csak vízre. Ma már kapható vágott változata is, de még mindig nagy sikere van a kis színes, keleties hatású kerámiákban forgalmazott példányoknak is.

 

Bambuszok a boltban

 

Nálunk a szerencsebambusz rajongók külön vásárolnak fiú, vagyis az egyenes, és lány, vagyis a csavart változatot. Hogy ne legyen magányos a bambusz, ezért párosával állítják a vázába, egy fiú, és egy lány bambuszt.

Mit tegyünk, ha megszereztünk egy ilyen csodanövényt?

Ne tegyük tűző napra, mert levelei sárgulni kezdenek. Állandóan álljon vízbe a növény gyökere, és ne ültessük el virágföldbe. Kedveli a párás levegőt - ha túl száraz, meleg helyre tesszük, a növény sárgulni kezd, és elhal.

 

Szerencsebambusz

 

A modern lakások és a feng shui szeint berendezett otthonok elengedhetetlen növénye. Ha vágott szerencsebambuszt nevelünk, akkor hetente egyszer cseréjük ki alatta a vizet. A kerámiatálban tartott növénynél is figyeljünk oda, hogy milyen vízzel locsoljuk, mert a túl klóros csapvíz tönkre teheti növényünket! Akinek van, akváriuma otthon bátran tegyen néhány vágott szerencsebambuszt dekorációnak.

És mi történik, ha mégis elültetjük virágfölbe?

Hipp-hopp, egy gyönyörű, de egyszerű dracenát kapunk pár héten belül és a szerencsebambuszunk már csak a múlté.

értékelés