-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
takarító
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Milyen hatással van a cigaretta füstje a növényeinkre?
Levél elvesztés és epinasztia
A dohányfüst miatt a növények levelei leeshetnek, vagy epinasztiának nevezett betegség léphet fel, melynek következtében a levelek mintegy lefelé konyulnak. Ezt a cigarettafüst etilén tartalma okozza, mely duzzadást eredményez, és meggátolja a levelek felfelé haladó növését.
Képtelen a növekedésre
A kén-dioxid (SO2) és a nitrogén-oxid (NO) csakúgy, mint a cigarettában található számos más vegyületek és szemcsés anyagok, károsak lehetnek a növényekre nézve, és megváltoztathatják a növények normális növekedési mintáit. A szemcsés anyagok hozzátapadnak a növények száraihoz és leveleihez, ezzel megnehezítve számukra a fény elnyelését. Ez megakadályozza a fotoszintézis folyamatát, amelynek során a növények a napfényből nyert energiát felhasználva cukrot állítanak elő, mely létfontosságú a növekedésükhöz, fotoszintézis nélkül a növény nem tud megfelelően növekedni. A szemcsés anyagok ezenkívül eltömíthetik a pórusokat a leveleken, melyek csökkentik a gázcserét a levélben, ez lenne egy másik probléma, mely gátolja a növény növekedését.
"Dohányozni szabad" tábla |
Pozitív hatások
A fotoszintézishez szükséges még a szén-dioxid (CO2). Mivel a cigarettafüst szén-dioxidot is tartalmaz, ez jó hatással lehet a fotoszintézis folyamatára, már ha a növény elegendő fényt kap. Tudniillik a növények beszívják a levegőben levő szén-dioxidot, és oxigént bocsátanak ki, ebből kifolyólag hasznos ha a házban is tartunk növényeket. Segítenek a levegő megtisztításában, a cigarettafüst egyes káros hatású vegyületeit is eltávolíthatják a levegőből. Ha szeretnél egy hatékony szennyezőanyag eltávolító növényt, válaszd inkább a sűrű levelekkel rendelkező növényeket, mert ezek bizonyulnak a leghatékonyabbaknak.