-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
karbantartó
-
takarító
-
Munkaügyi, Bér ügyintéző
-
Kőműves
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Fiókvezető | Esztergom
2024. 12. 11
-
Junior vámügyintéző
2024. 12. 17
-
Vezérlőkábel-szerelő
2024. 12. 17
-
Kivitelezési előkészítő mérnök
2024. 12. 17
-
Csomagoló, Megrendelés összekészítő
2024. 12. 17
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az Echinocereus kaktuszról
Az Echinocereus kaktuszok az USA nyugati részéről és Mexikóból származnak, ahol a föld száraz, és napközben magas a hőmérséklet. Ezek a kaktuszok nem túl magasak, törzsük henger alakú, melyen néha ágak nőnek. Általában felfelé terjeszkednek, de előfordul, hogy felső részükön oldalt is keletkeznek hajtások.
Minden Echinocereus kaktusz virágzik. Virágai nagyok, látványosak, színük bíbor-rózsaszín, de egy kettő lehet élénk vörös is. Mikor virágba borulnak, csodálatos látványt nyújtanak.
Az Echinocereus kaktusz hőigénye
A mexikói sivatag téli éjszakákon nagyon hideg, akár 0 fok alá is csökkenhet a hőmérséklet, ez mégsem károsítja a növényeket, hiszen a föld továbbra is száraz marad. Az otthon nevelt kaktuszokat a téli hidegben tanácsos melegre vinni, hiszen megfagyhatnak. De 2C fokig száraz hidegben nem sérülnek.
Nyáron akár 30C fok fölött is nyugodtan kinn tartható ez a növény. Ha melegházban neveljük őket, vigyázni kell, mert az üveg alatt nagyon felemelkedhet a hőmérséklet, főleg ha minden ablak zárva van.
Milyen edénybe ültessük a kaktuszunkat?
Az Echinocereus kaktusz jól nevelhető cserépben, viszont nem szereti a zománcozott edényeket. A cserép alján legyen legalább egy lyuk, ezáltal a növény gyökerei jól fejlődnek és könnyen lélegeznek.
Az Echinocereus kaktusz talajigénye
Ez a kaktusz szereti a szabad, nyitott környezetet. A töveztetéshez a következőkre van szükség:
- 1 adag virágföld
- 1 adag humuszban gazdag föld
- 1 kevés durva vagy köves homok
- 1/2 adagnyi törött fazékdarab
A kaktusz locsolása, fényigénye
A növényt a téli hónapok alatt szinte teljesen szárazon kell hagyni, havi egy hónapi locsolás elegendő a gyökerek számára. Márciustól kezd nőni a növény, ezért fokozatosan növelni kell számára a vízadagot is egészen május végéig, amikor megáll a fejlődésben. Mivel a föld és a lyukacsos az edény könnyen átereszti a vizet, nyugodtan meglocsolhatjuk heti egyszer a nyári hónpapokban. Elegendő számára az a víz, ami az edénybe jut, nem szükséges a cserép alatti tálcába is víz maradjon. Forró nyári napokon tanácsos napi egyszer meglocsolni a kaktuszt, amíg az fejődésben van. Szeptembertől csökkenteni kell a vízadagot, mert ekkor kezd átalakulni a növény egy úgynevezett semleges állapotba. Novembertől, a téli időszakban ismét gyakrabban kell locsolni.
Az Echinocereus kaktusz télen-nyáron a napos helyeket kedveli. Ha sötét helyen tartják, nagyon dúsra nőhet, és a túlzott locsolás a nővény elrothadását is okozhatja.
Az Echinocereus kaktusz táplálása, átültetése
Ha a hajtás nem lett átültetve, tanácsos fél adag általános tápoldatot használni, májustól, havonta egyszer. Szeptemberben ne használjunk ilyen szereket, mert az túlzottan serkenti a kaktuszt, és ez végzetes is lehet a hideg, sötét hónapokban.
Két-három évente kell átültetni a kaktuszt.