-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A virágok átültetése
Ha egy növényünk már legalább két éve ugyanabban a cserépben van, akkor azt ideje átültetni egy nagyobb edénybe. Először is mérjük le a jelenlegi cserepet, majd ehhez mérten vegyük meg a következő, maximum két számmal nagyobb edényt. Ha ugyanis túl nagy cserepet választunk, akkor a növény gyökere fog csak fejlődni, míg a levélzete alig. A nagyobb növényeket - például pálmákat, dracénákat és yukkákat - már nem mindig lehet méretesebb cserépbe ültetni, de ezek földjének felső rétegét - körülbelül 10 centiméter mélységig - is érdemes kétévente lecserélni. Azokat a növényeket, amelyeket nem ültetünk most át, kezdjük el tápoldatozni. Kezdetben elég kéthetente egyszer tápoldatozni, hogy növényeinket ne érje sokkszerűen a megnövekedett tápanyagbevitel. Május végétől azután átállhatunk a heti rendszerességre, a tápoldatot pedig célszerű kis mennyiségben az öntözővízhez adni. Fontos, hogy mindig az előírt mennyiséget adagoljuk csak a vízhez!
Mosdatás, fürdés
A kisebb növényeket vigyük be a fürdőszobába és zuhanyozzuk le jó alaposan a leveleiket, így megszabadulnak a télen rájuk rakódó portól és piszoktól, ezáltal fellélegezhetnek. Mégpedig a szó szoros értelmében, ugyanis a leveleken lévő légzőnyílásokat a por eltömíti, így a növény nem tud normálisan fejlődni. A nagyobb cserepes növények leveleit egyenként törölgessük át időnként egy puha, nedves ruhával. Ha napközben felmegy a hőmérséklet 20-25 fokra, de az időjárás előrejelzés esőt jelez, akkor tegyük ki a növényeket a teraszra vagy az erkélyre, mert egy természetes zuhanynál nincs is jobb számukra.
A nap is árthat
Mivel ilyenkor már a napsugár túl erős a szobanövények számára, figyeljünk oda arra is, hogy ne érje őket közvetlen napsütés az ablakon keresztül, mert ez kiégeti a leveket. Ennek jele, ha a leveleken sok kis apró barna folt és száradás jelenik meg.