-
Fogtechnikus
-
Tejelő szarvasmarha telep- telepi munkás
-
Bolti Eladó Pénztáros Állás
-
Tejelő szarvasmarha telep- Műszakvezetői állás
-
Műszaki ügyintéző
-
Kőműves
-
Terület karbantartó
-
Szervizszerelő
2024. 10. 28
-
Áruátvételi Munkatárs | Budaörs
2024. 10. 29
-
Üzletvezető
2024. 10. 30
-
DevOps Engineer
2024. 10. 30
-
Nemzetközi vállalkozási mérnök
2024. 10. 30
-
Szenior Hatósági Kapcsolatok Szakértő
2024. 10. 30
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A sárkányfa (Dracaena) gondozásával kapcsolatos kérdések és válaszok
A dracéna gondozása egyszerű, jól tűri a kevésbé világos, alacsony páratartalmú környezetet és a ritkább locsolást. Elviselik a számukra kedvezőtlen körülményeket is, de kis törődéssel sokkal boldogabbak és egészségesebbek lesznek. Leegyszerűsítheti életünket, ha van egy olyan növényünk, amelyik az ideálisnál rosszabb körülményeket is túléli. (Strapabíró szobanövényekről többet itt...) Több dracénafajta is létezik, amelyekből nagyszerű szobanövények lehetnek, és ezeknek még több változatuk is van. A legtöbb beltéri kertész számára az illatos sárkányfa (Dracaena fragrans) a legismertebb dracénafajta, amely hatalmas, a kukoricához hasonló leveleket növeszt.
Ennek legnépszerűbb változata a Dracaena massangaena, melynek a levelei közepén fényes, sárga csíkok vannak. A tarka vagy piros szélű dracéna (Dracaena marginata) levelei sokkal keskenyebbek, hosszuk pedig elérheti a 60 centimétert. Ahogy növekedik, szürkés törzset fejleszt, és az alsó leveleket elhullatja. Az egyszerű fajtának piros (egyes változatoknál rózsaszín, sárga és fehér) szélű zöld levelei vannak. A háromszínű a legszebb.
Egy másik fajta a sávos sárkányfa (Dracaena deremensis) tömött levélzetével hívja fel magára a figyelmet, mint például a "Janet Craig" és a "Warneckii" sávos dracéna változatok. Még egy Dracaena Lemon nevű változat is létezik, mely a sárga levélzetének köszönhetően kapta ezt a nevet. Az „aranyporos” bokros dracéna (Dracaena surculosa) nagyon vonzó lehet a pöttyös leveleivel. A legéleterősebb dracénafajta a fehérszélű sárkányfa (Dracaena sanderiana), melynek tarka levelei bármi történjék is, nőnek.
Dracéna vásárláskor tiszta, egészséges levélzetű példányt keressünk. A törzses dracéna változatok közül a szilárd, vonzó formájút válasszuk. Egyes változatokat, különösen a tarka dracénát, inkább törzsének, mint a levélzetének formája miatt kedvelik. Győződjünk meg róla, hogy jó erős gyökere van.
Tippek egészséges dracéna neveléséhez - Kérdés és felelet
Milyen a dracénák fényigénye?
Eltűrik a sötétebb helyeket is, de legjobban a világos (közvetlen napon) helyen fejlődnek. Ne tegyük a délutáni tűző napra. Kevésbé világos helyen a növény nagyon lassan fog fejlődni.
Mennyi vízre van szükségük?
A dracénát elég hetente egyszer öntözni. Ne hagyjuk, hogy 1-2 óránál tovább álljon az alátétben levő vízben. A melegebb hónapokban lehetséges, hogy több vizet igényelnek. Ne hagyjuk a talajt teljesen kiszáradni!
Van-e sajátos hőigényük?
A dracénák széleskörű hőmérsékletet megtűrnek és majdnem bármilyen benti környezetet kedvelnek. Ha túl melegben tartjuk, több vízzel locsoljuk.
Igénylik-e a dracénák a magas páratartalmat?
A dracénák jól tudnak alkalmazkodni. Bár legtöbbjük a mérsékelt páratartalmú levegőt kedveli, megbirkóznak a száraz vagy magas páratartalommal is. Kedvelik, ha minden második nap bepermetezzük a leveleiket.
Milyen gyakran tápoldatozzuk a dracénát?
Tavasszal és nyár idején havonta egyszer-kétszer vízben oldódó tápoldatot használjunk. Késő ősszel és télen egyáltalán ne tápozzuk!