-
Értékesítő
-
karbantartó
-
takarító
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Majomfa (Crassula argentea)
A Crassula a szukkulensek (pozsgás növények) közé tartozik. Helytelenül majomkenyérfának is nevezik. Vaskos törzset, szabályos koronát nevel. Mivel a szukkulensek a Föld száraz területein alakultak ki, igényeikben is megőrizték környezetük ősi vonásait. A vizet jól áteresztő talajt, napfényt, friss levegőt, a növekedés szakaszában vizet, a pihenés időszakában hideget és szárazságot igényelnek.Ha azt akarjuk, hogy virágozzanak, létfontosságú a téli nyugalmi időszak, nyáron pedig lehetőség szerint tartsuk a szabadban.
A majomfa gondozása:
Hőigény:
Átlagos meleg tavasztól őszig, a legtöbb szobanövénytől eltérően a szukkulensek szeretik, ha érezhető különbség van a nappali és éjszakai hőmérséklet között. Télen tartsuk őket hűvös helyen: az ideális hőmérséklet 10-12 °C, de az 5 °C-on sem történik bajuk.
Fényigény:
Mivel létfontosságú, hogy a növények egy kis közvetlen napfényt is kapjanak, a legjobb helyük az ablakpárkányon van.
Vízigény:
Tavasztól őszig bánjunk velük egyszerű szobanövényként: öntözzük meg őket alaposan, ha a földjük kezd kiszáradni. Télen elég egy-két havonta meglocsolni a pozsgásokat.
Páratartalom:
A leveleket nem kell permetezni, fontos azonban a friss levegő. Nyáron a szabadban vagy nyitott ablaknál tartsuk őket.
Átültetés:
Csak szükség esetén ültessük át, akkor viszont csak egy kicsivel nagyobb cserépbe. A mély cserépnél jobb a lapos formájú.
Szaporítás:
A dugványok könnyen meggyökeresednek. Készíthetünk hajtás vagy levéldugványokat. Fontos, hogy a dugványokat néhány napig hagyjuk kiszáradni, mielőtt a földbe helyezzük őket. A növényeket ritkán öntözzük, és ne takarjuk le őket üveggel vagy műanyag fóliával.