-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
-
Takarító
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A párnafű (Soleirolia soleirolii) a csalánfélék (Urticaceae) családjába tartozó szívós évelő, amit langyos vízzel érdemes öntözni és oda kell figyelni a földjére is.
A párnafű (Soleirolia soleirolii)gondozása
- Növény típus: Évelő
- Leírás: A föld felszínén fű szőnyeget alkotó apró kúszó évelő.
- Származási hely: Szardínia, Java
- Környezet: Otthonió vagy üvegházban
- Lombozat: Nincs
- Virágzat: Nincs
- Illat: Nincs
- Gondozás: Különleges gondozást igényel
- Hőmérséklet: 10-24 °C
- Páratartalom: Közepes
Párnafű föld - mire kell figyelni?
Egy általános, jó minőségű virágföld (amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű) megfelelő a számára. Ellenőrizd, hogy a vásárolt föld jól szellőztetett-e és keverhetsz hozzá homokot vagy perlitet és tőzegmohát, ha túl tömörnek tűnik. Hagyd, hogy a növény megszokja az új földet, mielőtt elkezded újra tápoldatozni. Ha te szeretnéd összekeverni a talajt, akkor szükséged lesz: 1 adag kerti földre, 1 adag durva homokra vagy perlitre, 1 adag nedves tőzegre vagy humuszra és egy kevés mészporra. Mindig lyukas aljú cserepet használj.
A párnafű öntözése
A közvetett napfényt kedveli a leginkább, de megél árnyékos helyen is. Jól bírja a hideget, szinte már fagyálló így kora tavasztól késő őszig kint tarthatod. Más terebélyesebb növények cserepébe is beültetheted talajtakarónak, de vigyázz, mert hajlamos a szaporodásra. Ha világos a fürdőszobád ott is megél és színt visz a mindennapokba. Szépen mutat függő cserepekben a vidéki házak verandáin is. Tartsd nedvesen a talajt és, ha esővizet használsz légy óvatos, mert savas lehet. Használj langyos vizet az öntözéshez. Amíg növekedésben van kéthetente tápoldatozd, de figyelj oda, hogy a párnafű tápoldata csak fele olyan tömény legyen, mint az általános tápoldat.
Párnafű szaporítása
Bármikor szaporítható a rizómák szétválasztásával. Miután szétválasztottad ültesd a növény megszokott talajkeverékébe.
Párnafű kártevői, betegségei
A párnafüvet számos kártevő támadja: molytetű, levéltetű és atkák. Ezektől a kártevőktől szappanos vagy neem olajas oldat permetezésével szabadulhatunk meg. Ne használjunk erős rovarírtó szert, mivel ezek károsíthatják a növény leveleit.
BetegségekA párnafű jellemző betegsége a gyökérrothadás, ami a túlzott locsolás következménye.
Párnafű mérgező?
A párnafű nem mérgező, ezért gyerekszobába is bátran betehetjük.
Kertészeti tanácsok
Időnként langyos vízzel öntözd (mészmentessel, hogy elkerüld a levelek elszíneződését). Ez a növény érzékeny a száraz levegőre, tehát helyezz kavicsot az alátétbe, hogy megtartsa a vizet, és növelje a nedvességet. Figyelj oda, hogy az edény a kavicsokon legyen és ne a vízben. Időnként metszd meg. Amennyiben szobában tartod nem érheti kár viszont kint megrághatja a csiga. Mindig nézd meg, hogy nincs-e kártevő az új növényeden, mielőtt beviszed az otthonodba vagy az üvegházadba.