-
Fogtechnikus
-
Tejelő szarvasmarha telep- telepi munkás
-
Bolti Eladó Pénztáros Állás
-
Tejelő szarvasmarha telep- Műszakvezetői állás
-
Műszaki ügyintéző
-
Kőműves
-
Terület karbantartó
-
Szervizszerelő
2024. 10. 28
-
Áruátvételi Munkatárs | Budaörs
2024. 10. 29
-
Üzletvezető
2024. 10. 30
-
DevOps Engineer
2024. 10. 30
-
Nemzetközi vállalkozási mérnök
2024. 10. 30
-
Szenior Hatósági Kapcsolatok Szakértő
2024. 10. 30
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A pettyeslevél (Hypoestes phyllostachya) egy Madagaszkárból származó, kis méretű levéldísznövény, melyet meglepően könnyű magról nevelni. Színes leveleivel kellemes foltot alakíthatunk ki vele a szobában.
A pettyeslevél vagy másik nevén szeplősarc (Hypoestes phyllostachya)
A pettyeslevél a medvekörömfélék családjába tartozó, 30-40 cm magasságot elérő bokros növény. Levelei oválisak, keresztben átellenesen helyezkednek el, hegyesek. Sötétzöld színűek, halvány rózsaszín pettyekkel tarkítva. Az alsó levelek hónaljában kis elágzaások fejlődnek, ezek bokrosabbá teszik a növényt.
A pettyeslevél gondozása
- A pettyeslevél a közvetlen napsütés nélküli helyen érzi legjobban magát. Ha nem kap elegendő napfényt, akkor a levelei elveszítik színüket. Nyáron a szoba normálhőmérséklete elégséges, télen pedig nem eshet 15 °C alá. Egész évben rendszeresen kell öntözni. A növénynek léteznek rózsaszín levelű változatai, melyek fejlődésükhöz sok fényt igényelnek.
- Tavasszal ültessük át a növényt egy laza földbe, áprilistól szeptemberig pedig hetente egyszer tápoldatozzuk.
Pettyeslevél (Foto: floradani.dk)
A pettyeslevél szaporítása
- Tavasszal válasszuk le a szárdugványokat, és nedves környezetben helyezzük őket laza közegbe. Egy pohár vízben is gyökereztethetjük a dugványokat, és a gyökerek megjelenése után ültessük át cserépbe. A túl hosszúra nőtt szárak végeit csípjük le, így a növény kiegyensúlyozott marad.
A pettyeslevél kártevői és betegségei
- Tavasszal ügyeljünk a
- levéltetvek megjelenésére. Érzékeny a pajzstetvekre is.
- Ha úgy látjuk, hogy szobanövényünk levelei lankadnak, a növekedés lelassul, akkor valószínűleg túl hidegben tartjuk, vagy túl sokat öntözzük. Egyszerűen csak helyezzük át a növényt egy melegebb helyre, és csökkentsük az öntözés gyakoriságát.
- A fényhiány következtében a levelek megfakulnak.
- Ha az alsó levelek elsárgulnak, majd pedig lehullanak, akkor nem kell megijedni, a növény így szabadul meg természetesen az elöregedett leveleitől.
Floráriumba, terráriumba gyakran ültetett növény
értékelés