-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Értékesítő
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A sarkantyúbokrocska bemutatása és gondozása
A sarkantyúbokrocska sok fényt igényel, és még némi közvetlen napstést is elvisel, ami élénkebbé teszi a feőlevelek színét. Télen a hőmérséklet ne emelkejen 18 °C fölé, sőt egészen 14 °C-ig is csökkenhet. Nyáron bőségesen kell öntözni, télen kevesebb elegendő. Elhelyezhetjük cserepes növényként az ablakpárkányon, de más növények között is nagyszerűen mutat. Májustól szeptemberig hetente egyszer öntözzük folyékony trágyával. Télen csökkentsük a tápoldat mennyiségét, majd nyáron újra megemelhetjük.
Sarkantyúbokrocska (Beloperone guttata) |
A sarkantyúbokrocska metszése és szaporítása
A sarkantyúbokrocska szárait virágzás után vagy tavasz elején vágjuk vissza, így bírhatjuk a növényt elágazásra. A növény február-márciusban a nem virágzó tő bujtásával szaporítható. Hajlítsuk a kiválasztott hajtást tőzeg és homok keverékébe, majd később válasszuk le, amikor meggyökeresedett, hogy tömöttebb növényt kapjunk. Az átültetésre a március hónap a legalkalmasabb; laza és jó vízelvezetésű talajba ültessük át a növényt.
A sarkantyúbokrocska betegségei és kártevői
- Az élősködők és a betegségek nem nagyon jellemzők erre a növényre, de néha előfordulhatnak levéltetvek a fiatal hajtásokon.
- Néha előfordulhat, hogy a szárak megnyúlnak, ilyenkor tavasszal ajánlott megmetszeni, hogy tömöttebbé várjon a növény. A szárakat az alsó levelek fölött kell levágni.
- Egy másik gyakori probléma, hogy a sarkantyúbokrocska szárai elgyengülnek; ez általában a túl meleg környezet vagy a fényhiány okozhatja.