Az Alloplectus a csuporkafélék (Gesneriaceae) családjába tartozó virágzó dísznövény. Fagyérzékeny, így télen meleg helyet igényel. Nyáron nyugodtan kirakhatjuk a szabadba, csak arra figyeljünk, hogy ne érje közvetlen napfény, mert az árthat neki.
Az alloplectus virág gondozása és szaporítása
- Növényfajta: Évelő
- Leírás: Némiképp fás növény, felkapaszkodó szára van; a szár felső részén, a levél hónalján jelennek meg a virágok.
- Származási hely: Peru
- Környezet: Alkalmas házban vagy üvegházban való tartásra
- Lombozat: Nincs
- Virágzat: Van
- Illat: Nincs
- Gondozás: Egy kis extra gondozást igényel
- Hőmérséklet: 16-29°C
- Páratartalom: Közepes
- Fényigény: A közvetett napfényt szereti
Milyen talajt kedvel az Alloplectus virág?
Jó minőségű gazdag virágföldet (olyan talajt, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű) használj, mondjuk egy afrikai ibolyának való földet. Ha te akarod összekeverni a talajt vegyél két adag kerti földet, két adag humuszt, egy adag durva homokot vagy perlitet, egy adag növényi szenet és egy kis erdei fenyő kérget. Mindig lyukas cserepet használj.
![]() |
Alloplectus capitatus |
Az Alloplectus víz- és tápigénye
Tartsd a talajt egyenletesen nedvesen és csökkentsd a vízadagját télen vagy a nyugalmi időszakában. Langyos vizet használj az öntözésre. Két hetente tápoldatozd. Egy másik megoldás a sűrű, lassan oldódó tápoldat lenne, amelyet évente egyszer, kora tavasszal kell használni
Az Alloplectus kártevői és betegségei
Károsíthatják a viaszos pajzstetvek. Mindig ellenőrizd le az új növényeket, hogy nincs-e rajtuk rovar, mielőtt beviszed a házadba vagy az üvegházba.
Az Alloplectus szaporítása
Tavasszal magvetéssel és dugványozással szaporítható. Az a legjobb, ha a dugványokat nedves tőzeg és perlit keverékbe teszed el. Fedd be az edényt egy műanyag zacskóval és kösd le, hogy a nedvesség ne szivárogjon ki. Tedd közvetett napfényre vagy fluoreszkáló fény alá. Ültesd át a növényt, ha elég nagyra megnőtt.
Kertészeti tanácsok
Hagyd nyugodni télen a növényt. Ha lehetséges, nyáron tedd ki a szabadba, és lehetőleg közvetett napfény érje.