
Az Alpinia vittata a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó gyömbér, amelynek piros virágai vannak. Amikor gyömbérről van szó, akkor a legtöbb ember a Zingiber officinale fűszer- és gyógynövényre gondolnak. De nézzük meg, hogyan tarthatunk otthon Alpinia vittata gyömbért.
Az alpinia vittata gondozása
- Latin neve: Alpinia vittata
- Növény típus: Évelő
- Leírása: Magas növények, fehéren csíkozott levelekkel. Virágai nem túl feltűnőek.
- Származás: Új - Guinea
- Környezet: Csak melegházakba alkalmas.
- Lombozat: Nincs
- Virágzat: Van
- Illat: Nincs
- Gondozás: Különleges gondozást igényel.
- Hőmérséklet: 16-29°C
- Páratartalom: Magas páratartalom
- Fényigény: A teljes napfényben érzi magát a legjobban
Milyen talajba ültessük?
A jó minőségű általános virágföld (olyan talaj, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű) megfelelő. Vizsgáljuk meg a vett talajt, hogy megfelelően levegőztetett-e és tegyünk hozzá homokot, perlitet vagy tőzeget, ha túl tömörnek tűnik. Hagyjuk, hogy a növény megszokja az új földet, mielőtt elkezdjük újra tápoldatozni. Ha magunk akarjuk összekeverni a talajt, akkor vegyünk arányos mennyiségben kerti földet, durva homokot vagy perlitet és humuszt vagy tőzeget. Mindig lyukas aljú virágcserepet használjunk.
![]() |
A gyömbér piros virága |
Az Alpinia vittata gondozása
Tartsuk nedvesen a talajt, és ha esővizet használunk, legyünk óvatosak, mert az savas lehet. Langyos vizet használjunk öntözéskor.
Hetente tápoldatozzuk.
Az Alpinia vittata kártevői és betegségei
Nem hajlamosak a megbetegedésre. Mindig vizsgáljuk meg az új növényeket, hogy nincsenek-e rajtuk rovarok, mielőtt bevisszük a házba vagy az üvegházba.
Hogyan szaporítható a Alpinia vittata?
Nyáron szaporítsuk őket tőosztással. Miután szétválasztottuk a növény gyökértörzseit, ültessük el őket általános virágföldbe.
Kertészeti tanácsok
Ezt a növényt jól lehet konténerben tartani, de meleg környezetet igényel. A jó vízelvezetés szintén szükséges. Tegyünk kavicsot és durva homokot az alátétbe, hogy megtartsa a vizet és növelje a páratartalmat. Figyeljünk oda, hogy a cserép a kavicsokon legyen és ne a vízben. Ha lehetséges, tegyük ki a szabadba nyáron.