-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Sajnos, az utóbbi négy évtizedben az ipari fejlődés hatására a madárállomány mintegy fele elpusztult, élőhelyük lecsökkent. Nyáron, amikor mindenki nyaralni vágyik, az üdülőhelyek zsúfoltak, az üzemanyag árak a magasba szöknek, nincs jobb annál, mint a saját kertünkben élvezni a természet csodáit.
Ösztönözzük a madarakat és a pillangókat arra, hogy látogassák kertünket, alakítsunk ki számukra megfelelő élőhelyet.
A költöző madaraknak, de az itthon áttelelőknek is nagy szükségük van segítségre, hogy átvészelhessék a hideg évszakot. Helyezzünk kertünkbe madáretetőt, tápláljuk őket télen is, mert így bizonyosan vissza fognak térni.
Csökkentsük a gyepesítést!
Ez nem jó hír a környezet számára, mert a szintetikus növényvédő szerek, károsíthatják a vadon élő állatokat. A rovarirtók pedig veszélyesek a madarakra, és elpusztíthatják a a hernyókat is.
A gyepet öntözni is kell, és ennek fele elpárolog vagy elvész túlöntözés esetén. Végül pedig a gyep elorozza a termőföldet, így kevesebb jut a vetéseknek, kerteknek. A vadon élő állatok is kevésbé találnak élelmet, a madarak pedig fészekrakásra alkalmas helyet.
Alakítsunk ki kertünkben madárbarát környezetet, ültessünk a pázsit közé olyan virágokat, melyeket a pillangók is kedvelnek. Gondoskodjunk megfelelő táplálékról is számukra.
Az ökológiai előzményeket figyelembe véve alakítsuk ki kertünket, vagyis érdeklődjük meg, milyen növények és fák természetes élőhelye volt az a hely ahová házunk épült. Ha azelőtt bükk-, juhar-, vagy akár fenyőfa volt itt honos, ültessünk mi is azt kertünkbe. Ha utánozzuk az eredeti természetes körülményeket, a vadon élő állatok bizonyosan gyakori látogatóink lesznek.
A szintetikus növényvédő szerek és műtrágya helyett alkalmazzunk inkább szerves trágyát, környezetbarát növényvédő szereket. Az elképzelés az, hogy visszaálljon a természetes biológiai egyensúly az élővilágban. A rovarok növényekkel táplálkoznak, a madarak viszont megeszik a rovarokat. Ez a természetes az élővilágban! Mi pedig időt és pénzt takarítunk meg, mert a madarak elpusztítják a kártevőket, a pillangók pedig beporozzák a virágokat.
A kisebb területet elfoglaló gyep pedig kevesebb vizet is igényel!