CÍMKÉK kutya állatorvos

Megmosolyogtatott gazdiként a cím? Gondolnád, hogy sok kutya esetében a gazdi észre sem veszi az extra kilókat, amíg a rendelésen az állatorvos fel nem hívja rá a figyelmet? Tudod, hogy sok egészségügyi problémához vezet, ha ilyen plusz terhekkel pakoljuk meg az ebet? Tarts velünk a cikkben, sok érdekességgel várunk!

Kezdjük mindjárt a fogyással!

Mégpedig azért, mert a túlsúly egy kutya esetében sem jelent megváltoztathatatlan vagy legyűrhetetlen akadályt! A Petissimo kutyáknak kifejlesztett gyógytápjai között bőséges választék áll azon gazdik, s persze kutyusok rendelkezésére, akik elhatározták magukat a szebb, egészségesebb és bizony hosszabb közös élet mellett!

Az ideális súly elnyerésével ugyanis mindezek az előnyök újra elérhetővé válhatnak, s ehhez semmi egyébre nincs szükség, mint minőségi eledelek kiválasztására, alkalmazására, s természetesen az optimális táplálkozási, illetve táplálási szokások kialakítására. Mindez pedig egyáltalán nem ördöngősség, mindössze némi odafigyelés és elszántság a feltétele a sikernek.

Hogyan fordulhat elő, hogy észre sem vesszük?!

Nem kell rögtön önostorozásra adni a fejünket, ha ilyen helyzetbe kerülünk, hiszen egyáltalán nem ritka szituációról van szó, az okok pedig legtöbbször a kutyus fajtájának jellemzőiből fakadnak. Egy nyurga testalkatú ebnél azonnal szembe tűnnek a legkisebb hurkák is, kiváltképp, ha hosszú szőrzet sem rejti ezeket.

petissimo.hu_-_2022_jlius_-_linkmarketing_-_4

Ám az olyan ennivaló, zömökebb testalkattal megáldott fajtáknál, mint a bulldog vagy a mopsz, illetve az imádott labradoroknál és retrievereknél, akiknél eleve gyakoribb, főleg idősebb korban gömbölydedebb formát ölteni, vagy az egyenesen hízásra hajlamos corgik esetében egyaránt elmondhatjuk, a gazdit néha erősen meglepik a mérlegen látott számok az állatorvosi rendelőben.

Szerencsére nincs minden veszve, hiszen a diétás étrenddel visszaszerezhető az eredeti alkat, s ezzel számos negatív következményt is jó messzire elkerülhetünk.

Milyen problémákat okozhat a túlsúly?

A lista igencsak hasonlatos ahhoz, amit emberek esetében is fel szoktak sorolni, hiszen mind a cukorbetegség, mind a keringési problémák, nevezetesen a szívet érintő betegségek, valamint a magas vérnyomás is igen gyakori a túlsúlytól szenvedő ebek esetében. Emellett az extra terhek folyamatos cipelése mozgásszervi, illetve az ízületeket érintő betegségek kialakulására is hajlamosít.

Mivel ezekre egyes fajták amúgy is hajlamosabbak, ezért az elhízással sokszorosára nő az esélye annak, hogy az adott betegség kifejlődik. Ilyen például a diszplázia is.

Hogyan állapítsuk meg a szükséges energiamennyiséget?

Érdemes az állatorvos tanácsait meghallgatni ebben a kérdésben is, továbbá alaposan megfontolni az aktuális életmódbeli szokásokat. Ilyen például az, hogy mennyit mozog a kutya, vagy hogy milyen gyors az anyagcseréje. Azt se feledjük, hogy a korral az energiaszükséglet eleve csökkenni kezd, így ezzel is kalkulálni kell!

értékelés