-
takarító
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Projektvezető
2024. 11. 24
-
Ügyfélszolgálati gyakornok
2024. 11. 24
-
Áruösszekészítő - raktáros
2024. 11. 24
-
Nyugdíjas takarító
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A női kosztümök nyújtotta lehetőséggel élve felébreszthetjük a bennünk szunnyadó nőiességet, emellett pedig az elegancia rendkívüli atmoszférájával is körbevehetjük magunkat. A szóban forgó ruhadarabok elképesztő népszerűségnek örvendenek világszerte a hölgyek körében, és úgy tűnik, a csillaguk nemhogy leáldozóbban, épp ellenkezőleg: felemelkedőben van.
Az első női kosztümökről
De mégis, kitől származik maga az ötlet, avagy kinek köszönhetjük a női kosztümök megalkotását? Nos, az általában kétrészes ruházati elemek megálmodója nem volt más, mint az elképesztő tehetségéről tanúságot tevő francia divattervező, akinek a nevét az egész világon ismerik: Coco Chanel. A hölgy tulajdonképpen e bravúros „találmányának” köszönheti a felemelkedését. Az elegáns és visszafogott, mégis energikus nő jelképe, Coco Chanel egyébként a róla elnevezett parfüm, illetve sokak kedvenc alkalmi viselete, a „kis fekete” miatt is elképesztő népszerűségnek örvend mind a mai napig.
Vogue, avagy a női kosztümök népszerűsítője
A fiatal Coco által tervezett kosztümökben, a jellemzően egyenes vonalú, kétrészes, letisztult formavilágú darabokban a Vogue divatmagazin szakemberei azonnal meglátták a fantáziát. Nem is tévedtek, már az első bemutató után hatalmas sikert arattak a szebbik nem képviselőinek körében. Elképesztő népszerűségüket elsősorban a sokoldalúságuknak és az egyedi mivoltuknak tudhatjuk be. Ezek a letisztult kosztümök ugyanis szinte minden alkathoz remekül passzoltak, emellett pedig a kiegészítők változatos viseletét is lehetővé tették.
Az ellenpólus
Persze nem Coco Chanel volt ez egyetlen divattervező, aki kosztümökkel népszerűsítette a saját brandjét. A szintén francia származású Christian Dior a női kosztümök egy teljesen más stílusjegyeket felsorakoztató változatával ismertette meg a divatos öltözködés szerelmeseit. A Dior által tervezett kétrészesek a hölgyek nőiességét emelték ki azáltal, hogy alapvetően homokóra-fazonúak voltak.
Ma is kedvelt modellek
A hölgyeknek készített kosztümök ma is kedvelt ruházati elemek, különösen azok körében, akiknek fontos az elegáns kisugárzás.