-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Értékesítő
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Senior Business Analyst - Budapest, XIII. kerület
2024. 11. 23
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Hihetetlennek hangzik, de évszázadok óta készít az emberiség művirágokat. Az élő növények szépségét visszaadni nem könnyű feladat, de a selyemvirágok kifinomult formái tökéletesen helyettesíthetik az eredeti modelleket. Az első művirágok készítése óta eltelt számtalan évszázad történetét mutatjuk be cikkünkben.
A kezdetek
Régészeti feltárások igazolják, hogy a növényvilágot már évezredek óta próbálják az emberek reprodukálni. A kutatások során néhány barlangban találtak virágmásolatokat, ez bizonyítja, hogy a szépség megőrzésére való törekvés már őseinkben is ott lapult.
Prauda-Dekor Kft., a szálas virág és egyéb műnövények szakértőjének történelmi áttekintése szerint az első selyemből készült művirágokat több, mint 1500 évvel ezelőtt Kínában kezdték el készíteni a császári udvarban élő hölgyek számára. A hajfonatok közé helyezett selyemvirágok megtetszettek az udvaron kívül élőknek is, így hamar elterjedt a jómódúak körében a művirágok használata. Később a kereskedelmi utak kiépülésével eljutottak a szépséges darabok Japánba és Koreába, majd a nyugati világba, ahol szintén kedvelt dekorációs elemmé váltak a műnövények.
A selyemvirágok elterjedése világszerte
Az idők folyamán a különböző kultúrák és társadalmak kifejlesztették a saját művirágtípusaikat. Az 1300-as években Franciaországban a finomabb selyem használatát helyezték előtérbe, ezáltal élethűbb virágokat tudtak létrehozni. A 15. században már a franciák által készített darabok voltak a legkedveltebbek.
Később elkezdődött a virágok kereskedelme, így jutottak el a csodás művirágok Angliába, majd az 1800-as években az angolok továbbvitték a selyemvirágokat az Újvilágba, Amerikába, ahol hallatlan népszerűségnek örvendtek a szép dekorációs darabok.
Hatalmas üzleti vállalkozássá nőtte ki magát az idők folyamán a művirágkészítés. Bár időigényes és szakképzett munkaerőt igénylő feladat a selyemvirág elkészítése, az 1891-es angliai népszámláláskor 4011 virágkészítőt számoltak meg. Akár több évig is eltartott, míg profi módon megtanulta valaki a gyártási folyamatot. A szerszámok nélkül elvégezhető feladatokat otthon végezték főként szegény családok nő tagjai és gyermekek.
Szálas virágok napjainkban
Az 1900-as évek elején New York, valamint Párizs - mint a divat fővárosa - volt a minőségi selyemvirágok gyártójaként elismert terület. Ekkor kezdtek más anyagokat is használni a művirágok elkészítéséhez, mint például bársonyt, pamutot, szatént vagy papírt. A 20-as években a virágüzletek polcaira is felkerültek a műnövények helyettesítőként, amikor az igazi virágok éppen nem nyíltak.
A technológia fejlődésének köszönhetően újabb anyagokkal kísérleteznek a kutatók, és így próbálják még eredetibb hatásúvá tenni a művirágokat. Elmondhatjuk, hogy napjainkban a szálas virágokból készült kompozíciók bármely otthon csodás díszei lehetnek, észre sem vehető a különbség az igazi és a selyemvirágok között.