-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
takarító
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Személyi sofőr
2024. 11. 21
-
Kasszás diákmunka Szigetváron (WHC022602)
2024. 11. 21
-
Gyorséttermi Diákmunka A Burger King-Ben. - Győr
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Magyarországon második alkalommal rendezik meg az Európában népszerű Kutatók Éjszakája fesztivált, amelyhez idén 12 intézmény, többek között a Kertészeti Egyetem (új nevén: BCE ) tanszékei is kapcsolódtak. A Villányi úton az alábbi programokkal várják az érdeklődőket péntek délután:
16.00 Ünnepélyes megnyitó; Táj-modellek kiállítás: A program keretén belül nyitjuk meg a Táj-Modellek kiállítást, ahol a látogatók betekintést nyerhetnek a szabadtér és a tájtervezés történetébe, a tervezési módszerek fejlődésébe. A kiállítás a tájépítészet oktatásának múltját és jelenét mutatja be.
16:00-20:00 Kert a tetőn: A városi lét napjaink egyik legégetőbb problémája, hogy a nagyvárosokban világszerte a zöldfelületek abszolút értékben és a beépített területek arányában is egyre csökkennek. Mindemellett az építőiparban általánossá vált a lapostetős építési mód, amely biológiailag passzív felületek sokaságát eredményezi. Az ezzel járó kedvezőtlen környezeti hatásokat évek óta több-kevesebb sikerrel igyekeznek mérsékelni, illetve megelőzni.
16:00-20:00 Növényi lombikbébik: A klónozás közérdeklődésre számot tartó, és az egyik legvitatottabb tevékenység napjainkban. A Magyar Növény-Mikroszaporítók Egyesülete támogatásával a program keretén belül szeretnénk betekintést nyújtani a növényi klónozás rejtelmeibe. A dísznövények nagy csoportjának szaporításának egyik módja lehet a steril szövettenyésztés.
16:00-20:00 Virágok legendái, legendák virágai: Különleges, valamiben rekorder növények sorát ismerhetik meg az érdeklődők. Jó idő esetén a virtuális kirándulást séta követi a csodálatos hat hektár területű Budai Arborétumban.
- Welwitschia mirabilis a Namíb Sivatagból (feltehetően a legidősebb, legfurcsább növény),
- Taxodium distichum az USA területéről - Mocsárciprus (a legfurcsább gyökerű fenyő),
- Sequoiadendron giganteum a Sziklás-hegységből - Mamutfenyő (Földünk legnagyobb fája),
- Pseudotsuga menziesii és Eucalyptus regnans - Duglász fenyő és eukaliptusz (a legmagasabb fák),
- Pinus aristata Kaliforniából (Földünk legidősebb fája),
- Adansonia digitata Afrikából és Madagaszkárról - Majomkenyérfa (a legnagyobb lombhullató fa),
- Bambusa Ázsiából (a világ legmagasabb évelője) - Európában először Marco Polo írta le,
- Cocos nucifera (a legszélesebb körben ismert pálma),
- Lophophora williamsii (kaktusz, mely növeli a szexuális vágyat),
- Rafflesia arnoldii Szumátráról (a világ legnagyobb virága),
16:00-20:00 Digitális dísznövények: multimédia egyre nagyobb teret hódít a dísznövény és dendrológiai oktatásban. A digitális fotó megkönnyíti, és évszakoktól függetleníti a fajok meghatározását. A tudományos nevek kiejtése is könnyebbé válik egy CD segítségével. A Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék az idei évig hét oktatási multimédiás CD-ROM-ot fejlesztett ki a magyar multimédiás szerkesztő program, a "Lapoda" segítségével.
16:00-20:00 Növénysimogató
16:00-20:00 Mindennapi "zöldségeink": Szeretnél Te is valamit tenni egy élhetőbb Földért, csak nem tudod, hogyan kezdj hozzá? A "zöld" tanszék munkatársai milyen kérdésekre keressük a választ napi munkánk során.
16:30 LAND ART: Különleges fényhatások, megvilágított kerti installációk csalogatják a helyszínre a látogatókat. A kar hallgatóinak bevonásával készülő alkotások a tájépítészet művészeti kötődését tükrözik. Az alkotás folyamatába a látogatók is bekapcsolódhatnak.
16:30-19:00 Design és marketing kölcsönhatása
17:00-19:00 Vizuális nevelés és kreatív programok gyerekeknek: Téma a táj, az alapanyagok a táj és a ház körül megtalálható természetes anyagok és hulladékok, melyek felhasználásával játékok és érdekes műalkotások születnek a gyerekek által.
18:00 Boszorkánykonyha - a gyógyteakészítés tudománya [A program már betelt, a regisztráció lezárult]
18:00 Festőnövények régen és ma: Ismerkedés az "újra felfedezett" festőnövény fajokkal - kultúrtörténeti és néprajzzal vegyített bemutató.
20:30 A város fényei: A városi táj éjszakai látványát alapvetően meghatározzák a fények. Attól függően, hogy mit és milyen módon világítanak, változik a látvány. Az éjszakai látkép megtapasztalására esti kirándulást szervezünk a Gellérthegyre, melynek során megcsodálhatjuk, mind a növények, mind az épületek éjszakai arcát.
Időpont: 2007. szeptember 28. 16.00
órától
Helyszín: BUDAPEST - Budapesti Corvinus
Egyetem
XI. Budapest, Villányi út
29-43.
SZEGEDEN
MARTONVÁSÁRON
- Botanikai séta a martonvásári kastélyparkban
- A Sarkkörtől az Egyenlítőig, a jéghegyektől a trópusokig - séta a Fitotronban földünk különböző klimatikus viszonyai között
Részletes program: www.kutatokejszakaja.hu