-
Asszisztens
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A Guiness rekordok között a világ legidősebb szőlőtőkéjének címét egy a szlovéniai Mariborban található 350 éves tőke viseli, pedig egy pécsi tőke vélhetően megelőzi korban.
Guiness rekorder szőlő Mariborban
A Guiness rekordok között a világ legidősebb szőlőtőkéjének címét egy a szlovéniai Mariborban található 350 éves tőke viseli. A vasráccsal körbekerített szőlőtőke egy 17. századi ház falára fut fel. A szőlő több, 1657 és 1681 között készült festményen is látható.
A tőke ma is termő, nagyjából ötven kilogramm szőlőt szüretelnek róla évente. Levéből száz kicsi üveg bort állítanak elő, melyet repi ajándékként kóstolhatnak a szerencsések.
Hazánkba is került az öreg szőlőből
A város polgármestere - a barátság és együttműködés jeleként - oltványokat ajándékoz más városoknak minden évben. Az Öreg szőlő több hajtása Magyarországra került: a Pannon Egyetem Georgikon Kara kapott hajtást 2012. április 24-én, melyet a Festetics-kastély parkjában ültették el, illetve kapott szőlővesszőt a Falvak Kultúrájáért Alapítvány is 2012-ben, amit Tihanyban ültettek el.
Fél évezredes szőlőtőke Pécsett
A nem hivatalos rekorder azonban hazánkban, Pécsen található. A Papnövelde utcai ház udvarát teljesen befutja a csaknem egy méter kerületű szőlő, mely 25-30 centiméteres fürtöket terem.
A tőkét a XVI. század második felében ültethették, kora 450-500 évre becsülhető. Az Itáliából származó fajta neve Rosa menna di vacca, magyarul rózsaszín tehéntőgy, mivel érett fürtjeinek formája ahhoz hasonlatos. Nem minden évben érik be teljesen, ezért tulajdonosa általában az első hó leeséséig fent hagyja a fürtöket, majd a spájzban érleli tovább, s mivel ilyen nagy mennyiségű gyümölcsöt nem fogyasztanak el, általában pálinka formájában őrzi tovább a napfény ízét.