Előzzük meg a H1N1 influenza vírust D-vitaminnal!

Előzzük meg a H1N1 influenza vírust D-vitaminnal!
Tanulmányok bizonyítják, hogy a D-vitamin hiánya és az influenza között nem elhanyagolható kapcsolat van. A kutatási eredményeket megerősíti a legutóbbi amerikai felmérés is, amelyet eddig nemzeti szinten a legtöbb ember, mintegy 19.000 személy bevonásával végeztek el. A vizsgálatok egyértelművé tették, hogy azok az emberek, akiknek alacsony volt a vérében a D-vitamin szintje, lényegesen többször kapták el a náthát vagy az influenzát. Lássuk, mit kell tennünk, hogy még védettebbek legyünk! 

A D-vitamin és a mozgás szerepe az ellenállóképesség növelésében

R. Edgar Hope Simpson kanadai tudós már 1981-ben felvetette, hogy a szezonális influenzával való megfertőződés egyik legfőbb oka a kismértékű napsugárzás. A napfény hatására D-vitamin termelődik a bőrben, de a téli hónapokban általános a D-vitamin hiánya. Ez a vitamin ugyanakkor döntő jelentőségű abból a szempontból, hogy immunrendszerünk képes-e megvédeni szervezetünket a betolakodó vírusokkal, baktériumokkal szemben.

A D-vitamin fontossága mellett más tanulmányok azt is megállapítják, hogy azok az emberek, akik mérsékelt testedzést végeznek, ritkábban fertőződnek meg, valamint a megfázás és az influenza kevésbé súlyos tüneteit tapasztalják magukon.

Egy újabb vizsgálatban a kutatók arra jutottak, hogy ha egerek egy csoportját három és fél hónapon keresztül rendszeresen futtatták a mókuskerékben, az állatok kevésbé súlyos tüneteket mutattak, ha megfertőzte őket az influenzavírus. Azt is kimutatták, hogy azok az egerek, amelyek közvetlenül az influenzás fertőzés előtt végeztek „testedzést", de a megbetegedés előtti hónapok során nem rendszeresen, szintén mutattak némi védettséget a súlyos tünetekkel szemben. Ez az egereknél étvágycsökkenést és testsúlyvesztést jelentett. Mindazonáltal ezek az előnyök csak a megfertőződést követő néhány napban jelentkeztek, míg a rendszeres, hosszabb időn keresztül végzett testmozgás a fertőzés egész ideje alatt mérsékelte az influenzás tüneteket.

 

Kevés D-vitamin - gyakoribb megbetegedések

Az alábbiakban dr. Mercola, amerikai orvos-természetgyógyász újabb kutatási eredményekkel támasztja alá az influenzás megbetegedésekkel szembeni kanadai vizsgálatok eredményeit mind a D-vitamin, mind a testmozgás szerepét illetően. Kanadában tehát - kormányzati támogatással - már a múlt évben elkezdődött annak vizsgálata, hogy milyen szerepe van a D-vitaminnak a hagyományos influenzás megbetegedésekkel szemben. A Kanadai Közegészségügyi Hivatal (PHAC) kutatásai most a vitamin H1N1 vírussal szembeni védekező szerepének vizsgálatára irányulnak.

A testmozgás is segít

A D-vitamin szintjének optimalizálása mellett a testmozgás állhat a második helyen az influenza elkerülésének módszereként. A Reuters nemrégiben hozta nyilvánosságra egy új tanulmány eredményeit, amelyet a természetes gyógymódok szószólói mindig is hirdettek. Nevezetesen arról van szó, hogy a testmozgás fejleszti az immunrendszer reakcióit, ennél fogva csökkenti a különböző betegségekkel, beleértve a vírusok okozta fertőzésekkel - így az influenzával - való megbetegedés esélyeit is. Segít korlátozni a vírusok támadását vagy segít a vírusok gyorsabb felismerésében.

 

Legjobb D-vitamin forrásaink:

a halmájolajok, a máj, a tojás, a tej és tejtermékek, margarinok.

Kétféle D-vitamin különböztetünk meg: a D2 és a D3 vitamint.
D2 vitamint tartalmaznak inkább a növények, vegyesen mindkettőt pedig az állati eredetű élelmiszerek. A D3 vitamin sokkal aktívabb, mint a D2, és ez keletkezik a napsugárzás hatására a bőrben is.

értékelés