-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Senior Business Analyst - Budapest, XIII. kerület
2024. 11. 23
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Mindenki szereti a kertjében az illatozó növényeket. Hiszen egy nyári este az illatozó zöldben nagyon megnyugtató lehet. Az illatuk eredete szerint a növények két csoportba oszthatók: vannak, amelyek virágai illatosak, a növény többi része nem és vannak olyanok, ahol az egész növény illatos.
Ha a virág illatos, akkor az illatanyag, az édes nedv, a nektár a porzószárak tövében a virágon belül, vagy a virágon kívül, de azok közelében elhelyezkedő nektáriumokban, mézfejtőkben termelődik. Akkor szabadul fel, amikor a virág megporzásra kész. Az illatanyag a megporzó rovarokat csalogatja. A méhek porozta növények épp ezért dél körül, napsütéses időben bocsátanak ki több illatanyagot. Az éjjeli lepkék által beporzott növények pedig este illatoznak.
A zsálya növény minden része illatozik
Más növények testi sejtjei tartalmaznak a sejteken belül illóolajat, esszenciális olajakat, balzsamot. Ezek az anyagok csak akkor szabadulnak fel, amikor roncsolódik a sejtfal, például melegítés, dörzsölés, morzsolás hatására. A sejtközötti járatokban a citrusféléknél illóolajat találunk, a fenyőféléknél és a mirtuszféléknél balzsamot.
Az illatos növényeket a kert legkedveltebb részére, vagy a szobák ablakának közelébe ültessünk. Különösen az erkélyládákban, a terasz kaspóiban a kerti pihenők mellett díszelgő és illatozó növényeket tudjuk igazán értékelni.