-
Óvodapedagógus
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Idén novemberben már nemcsak a naptárban, hanem az időjárás szerint is beköszöntött az ősz. A tél közeledtével a kerti teendőinkből is jóval kevesebb akad. A lehullott tobozokból, gesztenyékből, a szárított gyógynövényekből azonban számos hasznos dolgot készíthetünk.
Az ünnepi készülődésre hangolódva
Októberben talán még korainak tartottuk a sok karácsonyi témájú díszítést a boltokban. Most viszont már egyre közelebb kerül hozzánk időben is az év legszebb ünnepe. A természet elcsendesedésével mi is kicsit befelé fordulunk – és ha még nincs, az adventi koszorú anyagán is elkezdünk gondolkodni. Az Anna kertje kertészeti magazin minden évszakban hasznos tippekkel szolgál a modern kertművelés, a szobanövények és a díszkertek kedvelőinek.
Az adventi koszorúhoz például számos fenyőféle és azok toboza is tökéletesen alkalmas. Sőt, akár még a fagyöngy is: az első koszorú alapját is ebből készítette el egy hamburgi lelkész. Az adventi koszorúk “prototípusa” még huszonnégy gyertyás volt, és a szenteste előtti vasárnapok számát jelképezte. A kerek, önmagába visszatérő formája a feltámadást, míg az elkészítéshez használt örökzöldek pedig a természet szüntelen körforgását jelképezik.
Kreatív ötletek terményekből, kicsiknek és nagyoknak
A fentebb már említett koszorúhoz selyemfenyő, lucfenyő, erdeifenyő vagy ezüstfenyő ágakra, tobozokra lesz szükségünk. Nekik a tobozaik is hasznosíthatóak erre a célra, viszont a jegenyefenyő toboza nem alkalmas erre. Ám ha nincs a közelünkben fenyőféle, nagyszerűek lehetnek a tiszafa, a borókák és a tuják ágai is erre a célra.
Ám nemcsak fenyőfélékből készíthetőek remek koszorúk, ajtódíszek! Minderre a lampionvirág, a magyal vagy az összegyűjtött gesztenyék is tökéletesen alkalmasak. Ehhez nincs szükségünk másra, mint az adventi koszorúnál is használt ragasztópisztolyra és némi díszítőanyagra. Akár gyermekünkkel közös programmá is alakíthatjuk a díszítőelemek készítését – biztos, hogy ők is élvezni fogják.
Kevesen tudják, de a vadgesztenyének is vannak “felnőttesebb” felhasználásai is, mint egy koszorú. Ülőfürdőként aranyérre, míg külsőleg alkalmazva, a vadgesztenyelisztből készült pépet a sajgó, gyulladt ízületekre használhatjuk sikerrel. Mindemellett pedig 10-12 termést hideg vízben, egy éjjelen át áztatva, másnap pedig meghámozva és összeturmixolva nagyszerű mosószer-alapanyagot kaphatunk.
A természet éléskamrája: használjuk fel a gyógynövényeket is!
Gyógynövényeket akár saját kiskertünkben is termeszthetünk – melyek immunvédő hatásával rengeteget nyerhetünk télen. A nyáron vagy kora ősszel összegyűjtött, azóta kiszárított növényekből készíthető gyógytea, forrázat, sőt: a haladóknak akár szörp is.
A palástfű és a cickafark a női szervekre, a citromfű az idegekre, a kakukkfű a torokra van a legjobb hatással. A csipkebogyótea pedig vese- és hólyagbántalmakra, valamint az emésztés javítására a legjobb. További hasznos ötletek is olvashatók az Ankert.hu oldalon!