-
Asszisztens
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Gondolta volna, hogy a mostoha körülmények jelentik a hosszú élet titkát? A Föld legöregebb fájának élete márpedig ezt mutatja: a simatűjű szálkásfenyőknek a száraz talaj, erős szél és nagy hideg mellett csak rövid növekedési időszak áll rendelkezésre.
A legöregebb fafaj
A simatűjű szálkásfenyők - a Föld legidősebb, nem telepes élőlényei - nagyon lassan nőnek, néhány példányuk megéri az 5000 évet is. A föld legöregebb növényei, a simatűjű szálkásfenyők (Pinus longaeva) az USA-ban, Kalifornia és Nevada államokban a magashegyi cserjehatár közelében élnek védett, kormányzati földterületeken, ahol tilos őket kivágni, illetve gyűjteni.
Hol van a legöregebb fa a világon?
A legöregebb szálkásfenyők a kaliforniai White Mountains hegységben találhatók. Hosszú életük titka lehet az is, hogy sűrű gyantával borított kérgük nagyon ellenálló a rovarok, gombák és betegségek károsításával szemben.
Egyik példánya, a Matuzsálem-fa idén "ünnepelte" 4852. "születésnapját". "Methuselah" életkorát növekménymérővel határozták meg. Élőhelye a kaliforniai Ancient Bristlecone Pine Forestben van, Bishop város közelében. A hírek szerint koránsem ő a legidősebb.
A Föld legidősebb fája, idén volt 5069 éves, pontos helyét az USA erdészeti szolgálata titokban tartja, hogy megóvják az emberektől. Annyit azonban lehet tudni, hogy ő is a Kalifornia állambeli White Mountains területén él.
A Pinus longaeva faj legközelebbi rokonai is hosszú életűek, a gyantástűjű szálkásfenyők (Pinus aristata) és a rókafarkfenyők (Pinus balfouriana) között találtak 3000 éves példányokat is.