-
Értékesítő
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A Szegedi Vadaspark nemcsak más hazai állatkertekhez viszonyítva nagy, 45 hektáros területe miatt szerencsés adottságú, hanem azért is, mert az elegyes erdőben számos vadon élő állatfaj lel otthonra. Így aztán séta közben a kifutókban lévő állatok mellett a látogatók hallhatják az erdei énekesmadarak tavaszi trilláit, egerészölyvek vijjogását, de megpillanthatják a más madarak hangját is kitűnően utánzó szajkókat, és felfedezhetjük számos kisemlős és ízeltlábú nyomait is.
fehér madársisak (Cephalanthera damasonium) |
A fák, bokrok alatt lévő talaj azonban különleges növények számára is kedvező feltételeket nyújt. Néhány évvel ezelőtt karcsú, fehér virágokkal pompázó lágyszárú növényeket fedeztek föl a park egyes területein: a hazai orchideafélék egyik fajának egyedeit, a fehér madársisakokat.
A Kárpát-medencében őshonos orchideák a hatalmas, lenyűgöző virágú, gyakran fán élő trópusi fajokkal szemben kivétel nélkül talajlakók. A fehér madársisak 30-60 centiméter magas, május, júniusban nyíló virágai 1,5-2 centiméteresek, fehérek vagy sárgásfehérek. Nem tartozik a legritkább hazai orchideafajok közé, de védett, mint ahogyan az összes többi is. Ráadásul előfordul, hogy bizonyos esztendőkben vagy akár több éven keresztül nem jelenik meg.
(MTI)