-
Értékesítő
-
takarító
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Fa Book, PlantNet, vagy PictureThis? Ha a réteket, vagy erdőt járva nem ismerünk fel egy növényt, jól jöhet egy növényhatározó app, ami segít nekünk pillanatok alatt beazonosítani. Ehhez csak egy fotót kell megmutatni az appnak és máris munkába lendül az online adatbázis, hogy meghatározza a kérdéses növényt.
Mutatunk négy klassz növényhatározó appot, amit bármikor használhatunk zsebkönyv helyett, amikor a természetet járjuk.
1. PictureThis
Az Apple és Androidos mobiltelefonokhoz egyaránt ajánlott a PictureThis nemcsak szép alkalmazás, a dizájn mögött jól működő rendszer áll. A frissen készített, vagy fotótárunkban őrzött képeink alapján részletes leírást kapunk a kérdéses növényekről és összekapcsol minket a többi növénybaráttal is, akik használják az appot. A PictureThis-t regisztráció nélkül is használhatjuk összesen 10 alkalommal, ezen felül pedig - ingyenes regisztráció és belépés után - korlátozás nélkül használhatjuk az adatbázistvirágok, gyümölcsök, levelek azonosításához.
2. Plantnet
Szintén mindkét platformra jó a PlantNet, amely ingyenesen letölthető Androidra innen, iPhone-ra pedig innen. Az okostelefonnal készült fotók közül akár többet is megadhatunk és több növényre is rákereshetünk az online adatbázisban. A PlantNet először saját algoritmusa segítségével igyekszik válasz adni, listába rendezve ad képeket a lehetséges találatokról. Ezeket összevetjük a saját fotónkkal és az egyezés alapján kiválaszhatjuk a megoldást.
3. Garden Answer
Androidos telefonokon használhatjuk a Garden Answers angol nyelvű appot is, ami az egyik legnépszerűbb a világon: több mint 20.000 növényt ismer fel és ad róluk mindenre kiterjedő információt. Ebből a részletes tájékoztatásból azt is megtudhatjuk, hogy van-e mérgező része az adott növénynek, vagy hogy a gyerekeink fogyaszthatják-e?
4. Fa Book
Az Androidos telefonokhoz egy magyar nyelvű appot is ajánlunk, a "Fa Book" interaktív fahatározóval biztonságosan mozoghatunk az itthoni tájakon. Az alkalmazás "vizuális meghatározás" funkciójával beazonosítja az előttünk álló fát levele, törzse, termése, lombkoronája alapján. A Fa Book-on megnézhetjük az Év Fáit és "telepíthetünk" saját erdőt is elmentve a már meghatározott fákat.