-
Kőműves
-
takarító
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Projektvezető
2024. 11. 24
-
Áruösszekészítő - raktáros
2024. 11. 24
-
Nyugdíjas takarító
2024. 11. 24
-
Ingatlanközvetítő
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A famegmunkálás hobbiszinten is egyre elterjedtebb napjainkban. Míg korábban ezzel csak a mesteremberek foglalkoztak, addig napjainkra rengeteg oktatóanyag érhető el az interneten, amelyek segítségével az alapokat bárki elsajátítja. Ugyanakkor a komolyabb asztalos munkákhoz még mindig profi eszközök és szaktudás szükséges. Vannak azonban olyan lépések, amelyeket minden esetben szem előtt kell tartanunk, legyünk szakavatott profik vagy hobbibarkácsolók. Milyen eszközök lehetnek ebben a segítségünkre?
Szerszámok, amelyek nem hiányozhatnak a barkácskészletünkből
A technika fejlődésével a legtöbb asztalos szerszám már elektromos kivitelben is elérhető, ami nagyban leegyszerűsíti és felgyorsítja a munkafolyamatokat, illetve még pontosabb eredmény érhető el segítségükkel.
Ilyen az elektromos gyalu, ami minden műhely elengedhetetlen kelléke. Ezzel tehetjük meg az első lépéseket az ideális felület kialakításához. A fúrók és a csavarhúzók sem hiányozhatnak az eszköztárból: ezekkel készíthetjük el a szükséges lyukakat, amelyekkel az egyes elemeket később egymásba illeszteni és rögzíteni tudjuk.
A körfűrész a famegmunkálás első lépéseinél hasznos, a csiszológépnek pedig már inkább a „finomhangoláskor” jöhetnek jól. A sarkok vagy az élek ezek segítségével pontosan kialakíthatók. Illetve a felület előkészítésében is lehet szerepük, ha például festék- vagy lakkréteget szeretnénk eltávolítani. Léteznek úgynevezett multicsiszolók, amelyekkel akár a felületek csiszolását és a sarkok kialakítását is elvégezhetjük.
Famegmunkálás profi gépekkel
A CNC famegmunkálással gyorsan érhető el tűpontos végeredmény, akár háromdimenziós kivitelben is. A modern gépek esetében elegendő egy számítógépen pontosan megtervezett képfájlt betölteni. A CNC gép pedig a saját szoftverével kiszámítja, hogyan lehet a kívánt végeredményt elérni.
Bár a profi gépekkel gyorsan érhető el magas színvonalú végeredmény, a kézi famegmunkálás továbbra is népszerű, különösen a kreatív hobbiasztalosok körében.