Amit az airsoft tárak kapcsán tudni kell

Airsoftozás közben sok múlik a játékosok reakcióidején, ügyességén és szemfülességén. A környezeti tényezők is befolyásolhatják a játék menetét, mint ahogyan az is lényeges, hogy milyen gyorsan tudja valaki végrehajtani például a tárcserét.

Egyes fegyverekhez bizony csak egyetlen tár jár. Jó hír azonban, hogy a Combat Zone kínálatában kapható póttárak megoldást jelentenek az ilyen helyzetekre. Ezeket az említett webshop kategóriánként el is különíti a jobb áttekinthetőség érdekében. Így mindenki könnyen megtalálhatja azt a póttárat, amire szüksége van.

 

Milyen airsoft tárak léteznek?

 

A gyorstöltők mellett mid-cap, motoros, pisztoly-, real/low-cap, hi-cap és GBBR tárak éppúgy rendelhetők a szóban forgó webáruházból, mint shellek. Azok, akik már komolyabb tapasztalatra tettek szert az airsoftozás világában, általában a mid-cap típusokat részesítik előnyben. Ezek működése ugyanis nagyon egyszerű, és nagymértékben hasonlít egy éles fegyver tárjához.

 

Azt azonban meg kell jegyezni, hogy a kapacitásuk szerényebb, mint a hi-cap táraké. Általában száz vagy százötven BB-t tudnak befogadni. Fontos hozzátenni, hogy a megtöltésükhöz szükséges még egy gyorstöltő is.

 

A real és low-cap tárak kategórián belül főként mesterlövész puskák póttárjait lehet felfedezni. Ezen típusokba majdnem tűpontosan annyi lövedéket lehet elhelyezni, mint egy valódi fegyver tárjába. Pontosan úgy működnek, mint a mid-cap tárak.

 

Szükség van-e póttárra oldalfegyverhez?

 

Joggal vetődhet fel a kérdés, hogy vajon oldalfegyverhez is kell-e póttár. A válasz egy határozott igen.

 

Amennyiben gázos fegyverről beszélünk, akkor ahhoz okvetlenül be kell szerezni minimum egy póttárat, ám ha két póttár áll rendelkezésünkre, az még jobb. Ez azért olyan kardinális, mert működés közben rendre előfordul, hogy a gázos tárak valamint a szelepjeik igen gyorsan lehűlnek. Még akár az is megtörténhet szélsőséges esetben, hogy fagypont közeli állapotot érnek el.

 

Ilyen esetben a feltöltést követően nem képesek a teljes gázkapacitásukkal üzemelni.

 

Ha szeretnénk megoldást találni erre a problémára, akkor a kiürült tárat célszerű hagyni egy kicsit pihenni. Miközben visszamelegszik, használhatunk egy póttárat. Aki tehát jót akar magának, az beszerez az oldalfegyveréhez néhány pót pisztolytárat. Egy-egy nehéz helyzetből könnyen győztesen kerülhet ki az, aki ilyen előrelátóan jár el.

Az airsoft tárak anyaga és kialakítása is számít

 

Az egyes airsoft tárak eltérő típusú és minőségű anyagokból készülhetnek. Kaphatók a piacon műanyagból és fémből készültek egyaránt. A fém típusokról tudni kell, hogy tartósabbak, ugyanakkor nehezebbek is. A műanyag tárak ezzel szemben kevésbé bírják a strapát, ugyanakkor sokkal könnyebbek, és értelemszerűen kedvezőbb az áruk is.

 

Mindenkinek a saját lehetőségeit, igényeit és játékstílusát figyelembe véve kell meghoznia azt a döntést, hogy milyen tárat vásárol. De a Combat Zone kínálata nagy segítség lehet a választás során.

 

értékelés