-
Értékesítő
-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
-
Takarító
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Deme Miklósné Fazekas Ágnes nem feltaláló, s nincs köze az építőiparhoz, mégis az ő találmánya a meggymagból készül biobeton.
Eredetileg babzsákokhoz keresett alternatív töltőanyagot, de rájött, hogy az őrölt magvakat ragasztóval összekeverve asztallapok, térelválasztók vagy akár járólapok is készíthetők. Deme Miklósné szerint hasonlóan működik, mint a farost, de annál merevebb lesz az anyag. Betonba is keverhető azonban, vagy ha agyagba keverjük, akkor könnyebbé teszi a téglát. A különböző konzisztenciájú, speciális összetételű, meggymag adalékkal készített könnyűbeton próbatesteken végzett kísérletek az új könnyűbeton anyag építőipari alkalmazását igazolták. A meggymag-adalékanyaggal készülő könnyűbeton a készítési technológiájában a betonhoz, de felhasználási lehetőségeiben a falazótéglához is sorolható - mondta a lapnak Báthory Sándor, aki az anyag bevizsgálásakor a Debreceni Egyetem Műszaki Főiskolájának adjunktusa, illetve az építőanyag labor vezetője volt.
A feltaláló egyébként 2004-ben elnyerte a Géniusz Találmány és Innovációs Nemzetközi Kiállítás Géniusz-díját, ugyanebben az évben a brüsszeli Euréka Szabadalmi és Találmányi Világkiállításon ezüstérmes, 2005-ben Genfben, majd 2008-ban Szöulban, a Nemzetközi Női Találmányi Kiállításon bronzérmet kapott. Ugyanakkor arra panaszkodik, hogy a termék eddig nem talált olyan, a gyártást is felvállaló mecénásra, akivel az építőipari hasznosítás megteremthetővé válna.