-
Értékesítő
-
Kőműves
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A tervezéssel és a munkálatokkal járó rengeteg tennivaló árnyékában gyakorta bele sem gondolunk, ám az építési hitel mellé is érdemes életbiztosítást kötni. Egy saját ingatlan megszerzése mindig komoly döntés és különösképp igaz ez, amikor az alapoktól te valósítod meg otthonod. Nagyobb ház esetében az építkezés akár évekig is tarthat, ez idő alatt pedig folyamatos felügyeletre és aktív közreműködésre van szükség, hiszen a kivitelezők koordinálása is rád hárul. A tetemes költségek finanszírozásához a legtöbben banki kölcsönt is igénybe vesznek, ám arra már aránylag kevesen gondolnak, hogy kellő védelemmel is rendelkezzenek. Tudniillik egy építési hitel esetében a futamidő akár 10-20 év is lehet, ha pedig ez idő alatt történik valami, legyen az egy súlyosabb betegség, baleset, vagy épp tragédia, akkor a fennmaradt hátralék rendezése a családtagokra hárul.
Szerencsére egy kockázatviselési szolgáltatással ezt könnyedén kivédheted, ráadásul a hatalmas kínálatból biztosan megtalálod a számodra legoptimálisabb konstrukciót. A Grantis weboldalon található útmutatóban még bővebben olvashatsz az életbiztosítások típusairól. Az összefoglaló emellett abban is segít, hogy könnyebben átlásd, mekkora térítési összeg jelent valóban elég segítséget szeretteidnek, ha megtörténik a baj. Fontos azonban azt is tudnod, egy ilyen hitel kapcsán miként érdemes gondolkodnod.
Pontosan mire is használható egy ilyen kölcsön?
Az építési hitel tulajdonképpen egy lakáshitel, ám annak egy speciális típusa. Ahogy az a nevéből is sejthető, az így kapott összeget kizárólag új ingatlan kivitelezésére fordíthatod és fedezetként is az épület szolgál majd. A leggyakrabban felmerülő kérdés a konstrukcióval kapcsolatban, miszerint mekkora kölcsönre számíthatunk. Nos, ez törvényileg szabályozott, ugyanis a kész tervek alapján határozzák meg az ingatlan jövőbeni értékét és annak maximum a 80 százalékát kaphatjuk meg. Elvárás továbbá, hogy az épületnek legalább komfortosnak kell lennie, illetve gyakorta az elhelyezkedés is mérvadó, tudniillik nem mindegyik bank fogad el olyan kérelmet, aminél a telek értéke túlságosan alacsony. Szintúgy speciális a folyósítás, hiszen egy építési hitel esetében szakaszosan, az elvégzett folyamatok alapján kapod meg a kölcsönösszeget, nem ritkán akár 3-4 részletben. Ennek ellenőrzése szemlével történik. Természetesen komoly pénzügyi tervezésre van szükség, mielőtt építkezésbe fognál, hiszen nem csak azt kell vizsgálnod, biztosan nem jelent-e gondot a későbbiekben a törlesztés, de az önerő kérdésével is kalkulálnod kell, arról nem is beszélve, hogy menet közben a költségek jellemzően túllépik az előzetesen meghatározott keretet.
Életbiztosítás építési hitel mellé - a megnyugtató oltalom
Tekintve, hogy ez a folyamat rendkívül összetett és nagy horderejű, feltétlenül érdemes kikérni egy független pénzügyi szakértő tanácsait is. Az építkezés finanszírozása ugyanis nagyon komoly anyagi problémákhoz vezethet, ha nem vagy kellően körültekintő. Egy ekkora kiadás árnyékában ugyanakkor feltétlen gondolnod kell arra is, mivel jár a szeretteidre nézve, ha veled esetleg történik valami. Egy jól megválasztott életbiztosítás segítségével megelőzheted, hogy családod nehéz anyagi helyzetbe kerüljön a kereseted kiesését követően. Főképp kardinális kérdés ez, ha eltartottak is függnek a bevételedtől. Ilyenkor az is meghatározó, milyen típusú életbiztosítás mellett teszed le a voksodat. A hosszú távú nyugalom érdekében ugyanis elengedhetetlen, miszerint ne kelljen azon aggódnod, mi történik szeretteiddel, ha téged tragédia ér. Szerencsére ma már számtalan megoldás létezik erre a dilemmára, ám ahhoz, hogy garantáltan a legoptimálisabb mellett határozz, feltétlenül érdemes kikérni egy specialista útmutatását.
Körültekintően válassz, hiszen nagyon sok múlik döntéseden
Tudniillik óriási különbségek tapasztalhatók az egyes konstrukciók kapcsán. Ez éppúgy igaz az építési hitel esetében, de még inkább az életbiztosítás vonatkozásában. Természetesen a kölcsön megválasztásánál is rendkívül megfontoltan kell eljárnod. A Biztos Döntés építési hitel kalkulátorával több lehetőséget is összehasonlíthatsz egyszerre. Ez azért is hatalmas segítség, mert így pár kattintással kilistázhatod az ajánlatokat és kényelmesen átláthatod a piac aktuális helyzetét. Az életbiztosítások tekintetében azonban azt is mérlegelned kell, hogy milyen típusú védelemre van szükséged. Kellő mértékű megtakarítás mellett elegendő lehet, ha csak a hiteledből fennálló hátralékra nyújt fedezetet a szolgáltatás. Ilyenkor a törlesztésvédelmi módozat jelenthet remek megoldást. Ám ha azt szeretnéd, hogy ezen felül is kapjon a családod egy jelentősebb összeget, akkor az egyéni kockázati életbiztosítások közül kell választanod. Jól látszik, miszerint ez a kérdés meglehetősen összetett és nagyon alapos tervezést igényel. Emiatt mindenképpen konzultálj egy tapasztalt szakértővel, hiszen egy rossz döntés hosszú távon is kihathat mind a te, mind pedig szeretteid életére.