-
Fogtechnikus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Bolti Eladó Pénztáros Állás
-
Óvodapedagógus
-
Hentes! segédmunkás! betanított munkás!
-
Tejelő szarvasmarha telep- Műszakvezetői állás
-
Gépjárművezető ('B+E' / 'C+E') munkatárs
-
Szervizszerelő
2024. 10. 28
-
Áruátvételi Munkatárs | Budaörs
2024. 10. 29
-
Üzletvezető
2024. 10. 30
-
DevOps Engineer
2024. 10. 30
-
Nemzetközi vállalkozási mérnök
2024. 10. 30
-
Szenior Hatósági Kapcsolatok Szakértő
2024. 10. 30
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A gyermeknevelés egy rendkívül embert próbáló feladat, sokszor nagyon vékony jégen táncolunk. Sajnos nem minden esetben vagyunk hatással gyermekeinkre, különösen kamaszkorban keletkezhet köztünk egy mély szakadék, ha nem vigyázunk eléggé.
Ilyenkor hajlamosabbak lesznek elkövetni olyan dolgokat, amelyek nem éppen erkölcsösek, esetleg a törvény is büntet. Abban az esetben, ha fiatalkorú ellen indítanak büntetőeljárást, kötelező a jogi képviselet. A rendőrség hivatalból rendel ki védőügyvédet mellé, ha a szülők vagy a hozzátartozók nem hatalmaznak meg védőt.
Janklovics Ádám, fiatalkorúak büntetőjogára specializálódott védőügyvéd szakszerűen képviseli a fiatalkorú vádlott vagy gyanúsított védelmét a büntetőeljárás bármely szakaszában. Természetesen amennyiben a szülő vagy a gyám meghatalmazást ad számára.
Mi következik ezután?
Az ügyvéd minden esetben tájékozódik az üggyel kapcsolatban, majd kidolgozza a védekezési stratégiát. Ezt akár a szülőkkel közösen is megteheti, de mindenképpen nagy hangsúlyt fektet az enyhítő körülmények felderítésére.
Ha a fiatalkorú letartóztatásban van, felveszi vele a kapcsolatot, rendszeresen bejár hozzá, és mindent megtesz annak érdekében, hogy kiszabaduljon minél előbb. Minden eljárási cselekményen részt vesz a nyomozás során, így a fiatalkorú nincs egyedül. Folyamatosan konzultál a szülőkkel és a fiatalkorú elkövetővel is.
A nyomozás befejezése
A nyomozás befejezését követően az ügyész vádat emel, részben mellőzi azt vagy elhalasztja, esetleg közvetítői eljárásra utalásról dönt. Mérlegelése a bűncselekmény súlyától, a fiatalkorú magatartásától is függ, amit a nyomozás során tanúsított, illetve más tényezőket is figyelembe vesz.
A fiatalkorúakkal szemben alkalmazott szankciók lényege nem a megtorlás, hanem az, hogy helyes irányba fejlődjenek. Amennyiben vádemelésig jut az ügy, Dr. Janklovics Ádám a bírósági szakaszban is mindent megtesz annak érdekében, hogy a legcsekélyebb mértékű legyen a vádlottal szemben a kényszerintézkedés és a szankció.
Milyen bűncselekmények jellemzőek a fiatalok körében?
A fiatalkorúak gyakran bevonódnak olyan cselekményekbe, amelyek károsítják a környezetet. Szemetelés, nem megfelelő hulladékkezelés a kisebb súlyúak, de természeti környezetben elkövetett vandalizmus, védett területek rongálása is szóba jöhet. Sajnos előfordul, hogy tönkretesznek padokat, köztéri szobrokat vagy egyéb dolgokat a parkban egy szombat éjszakai buliból hazafelé tartva. De nem kell a bulizásig sem elmenni, egy kirándulás során is okozhatnak környezetszennyezést az erdőben.
A lopás, a rablás, a garázdaság vagy a csoportos garázdaság is jellemző lehet, de kábítószerügyekben is gyakran érintettek fiatalkorúak. A hevesebbek testi sértés vagy súlyos testi sértés vétségében is érintettek lehetnek.
A megelőzés eszköze a nevelés lehet a fiatalkorúak vonatkozásában. Úgyhogy semmiképpen ne menjünk el mellette, ha valamiért megváltozik gyermekeink viselkedése, különösen ha kamaszkorban vannak!