-
karbantartó
-
takarító
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Projektvezető
2024. 11. 24
-
Áruösszekészítő - raktáros
2024. 11. 24
-
Nyugdíjas takarító
2024. 11. 24
-
Ingatlanközvetítő
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Vagy egyáltalán milyen elvárásokkal találkozhatunk ma az álláskeresői piacon? Mi a leghatékonyabb módszer? Ezek olyan kérdések, amelyeket valószínűleg minden munkavállaló feltett már magának a karrierje egy adott pontján, de minimum pályakezdőként. Szerencsére ma már számtalan segítséget kaphatunk az álláskereséshez.
Keressük meg az ideális platformot!
Ha munkakeresésről van szó, az első teendőnk, hogy megtaláljuk azt a platformot, oldalt vagy helyet, ahol a számunkra releváns ajánlatok találhatóak. Népszerűek a szekszárdi adminisztrációs állások is, de emellett még számtalan lehetőség közül válogathatunk. Ahhoz, hogy valóban hatékony legyen az álláskeresés és esélyünk legyen az olyan pozíciókra is, amelyek kifejezetten népszerűnek számítanak, szükség van egy megfelelő stratégiára, terv felépítésére.
Egyvalami fontos: az elhelyezkedést és keresést egyáltalán nem szabad elkapkodni. El kell felejteni a “szőnyegbombázás” taktikáját, azaz, hogy minél több helyre beregisztrálunk és minden hirdetésnél leadjuk az önéletrajzunkat. Kereteket kell szabni, amelyeket aztán be is tartunk. Az első ezek közül az, hogy megkeressük az ideális álláskereső portálokat, amelyeket ma már nem lehet megkerülni, ha minél hamarabb el szeretnénk helyezkedni álmaink munkahelyén.
Ma már több tucat ilyen oldal közül lehet válogatni, mégis melyiket válasszuk? Leginkább azt, ahol a számunkra releváns pozíciók vannak meghirdetve. Lehet egy platformon több ezer hirdetés is, de ha egyik se nekünk való, akkor számunkra nem ér sokat ez a lehetőség. Keressünk kettő, maximum három ilyen oldalt, regisztráljunk be és kezdjük el a keresést.
Az egyik kulcskérdés: az önéletrajz
Ma már az önéletrajz szerepe teljesen átalakult. Évtizedekkel ezelőtt még leginkább egy adminisztrációs kötelesség volt, ezzel “bizonyítottuk”, hogy valóban jelentkeztünk az adott pozícióra. Az esetek döntő többségében elég volt beadni a jelentkezést és várni azt, hogy megkapjuk az interjú időpontját.
Mára ez teljesen átalakult: már önmagában azért is versenyzünk, hogy egyáltalán lehetőséget kapjunk az interjúra. Ehhez az elsődleges eszközünk az önéletrajz (valamint a motivációs levél). Ezért is kell nagy hangsúlyt fektetni a kialakítására. A szakértők azt ajánlják, hogy ne egy “univerzális” dokumentumot készítsünk, hanem minden egyes pozícióhoz és munkahelyhez igazítva finomítsunk rajta.
A türelem is egy fontos erény
Pláne, ha olyan pozícióra pályázunk, ami népszerűnek mondható. Ha megvan a megfelelő stratégia és terv, akkor szinte garantáltan sikerrel fogunk járni. Ha tudatosan építjük fel az álláskeresést az ahhoz is hozzájárul, hogy minél hamarabb megtörténjen a váltás és az elhelyezkedés.
Nincs egy kimondott időintervallum vagy tuti recept, amivel garantáltan megtaláljuk a tökéletes állást, leginkább az esélyeinket tudjuk növelni a sikerre. Ne feledjük: az első lépés a megfelelő álláskereső platform megtalálása.