-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
takarító
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Személyi sofőr
2024. 11. 21
-
Kasszás diákmunka Szigetváron (WHC022602)
2024. 11. 21
-
Gyorséttermi Diákmunka A Burger King-Ben. - Győr
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A lakcím egy annyira alapvető információ, hogy a pályázók gondolkodás nélkül írják bele az önéletrajzba. Holott egyáltalán nem kötelező feltüntetni ezt az adatot, legfeljebb, ha az álláshirdetésben kifejezetten kérik.
Sokan ennek ellenére beleírják az önéletrajzba, mert nem is tudják, hogy van más választásuk. Elvégre mi gond lehet abból, ha a munkáltató megtudja a jelentkező lakcímét? Legalább látja, hogy minden adat lelkiismeretesen ki van töltve. Hátrány ebből nem származhat, csak előny, igaz? Nos, nem egészen.
Mit érdemes tudni?
Az előnyök mellett a hátrányokról is szót kell ejteni. Azonban az első lépés a megfelelő állásajánlat megtalálása, majd ehhez igazítva az önéletrajz megírása. Értékesítés területén itt találhatók állások: https://budapestallas.hu/allasok/kereskedelem-ertekesites.
Az értékesítés területén manapság nagy a munkaerőhiány, így a munkáltatók akár messzebbről is várják a jelentkezőket. Ez esetben a lakcím CV-ben való megjelenése nagy valószínűséggel nem okoz problémát.
Lakcím feltüntetésének előnyei
Ha feketén-fehéren ott virít a lakcím az önéletrajzban, akkor a pályázó nem árul zsákbamacskát. Ha a potenciális munkavállaló a lehetséges, új munkahely közelében lakik, akkor az nagy előny lehet, hiszen nem kell hosszú órákat utazással tölteni. Emellett így kisebb esély van a munkából való késésre.
Lakcím feltüntetésének hátrányai
Ha a munkáltató vagy HR-es két olyan önéletrajzot fog a kezébe, melyek alapján a jelentkezők nagyon hasonló kompetenciákkal rendelkeznek, és mindketten egyformán esélyesek az állásra, akkor nagy valószínűséggel az a jelölt jön ki nyertesen a helyzetből, aki közelebb lakik.
Ebből az egyszerű példából jól látható, hogy a lakcím feltüntetése akár hátrányos helyzetbe is hozhatja a jelöltet. Emellett a munkáltató különféle feltételezésekbe is bocsátkozhat. Például, hogy a jelentkező azonnal munkát vált, ha egy olyat talál, ami közelebb esik az otthonához. Esetleg a pályázó egy-két hónap után felmond, mert rájön, hogy mégsem szeretne ingázni.
Ha biztosra akar menni a jelentkező, hogy nem a lakcím és a munkahely közti távolság miatt lesz elutasítva, akkor érdemes ezt az információt kihagyni az önéletrajzból.
Amikor kötelező feltüntetni a lakcímet, például az értékesítés területén
Ha az álláshirdetésben ki van emelve, hogy a lakcímet fel kell tüntetni, akkor nincs más opció, bele kell írni az önéletrajzba. Viszont bele lehet írni vagy a motivációs levélben meg lehet fogalmazni, hogy a bejárás nem jelent problémát vagy a pályázó akár a költözésre is nyitott. Ezáltal megakadályozhatók a feltételezések.
Az értékesítés területén az sem kizárt, hogy az esélyes jelöltet a lakóhelyéhez közelebbi kirendeltségen vagy vendéglátóegységben tudják elhelyezni. Szerencsére az értékesítés és kereskedelem egy viszonylag rugalmas terület. Így nem csoda, hogy egyre többen szeretnének elhelyezkedni ebben a szektorban.
A lakcím feltüntetése tehát elsülhet pozitívan és negatívan egyaránt, de egy kis felkészüléssel ki lehet védeni az esetleges hátrányokat.