-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
takarító
-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
Munkaügyi, Bér ügyintéző
-
Kőműves
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Lakáshitel Értékesítési Tanácsadó | Veszprém
2024. 12. 21
-
RTR Trainee - Supply Chain team
2024. 12. 21
-
Team Leader - General Ledger and Riporting
2024. 12. 21
-
AI Application Support Specialist
2024. 12. 21
-
Startegic Purchaser
2024. 12. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A névjegykártya méretéről megoszlanak a hozzánk eljutó információk. Vajon mindenképpen a sablonmegoldásokat kell alkalmaznunk, vagy el tudunk térni azoktól? Kövesd mai cikkünket, ahol megosztunk számos tippet és praktikát a névjegykártyákkal kapcsolatosan!
Fontos a megfelelő méret
Bár a rajta szereplő információk is fontosak, mégis a megfelelő névjegykártya egyik elengedhetetlen eleme a megfelelő méret kiválasztása. Amennyiben helyesen járunk el ebben a tekintetben, akkor elkerülhetjük azokat a kellemetlenségeket, hogy a fogadó fél nem tudja megfelelő helyre elrakni a névjegyünket.
Ezenfelül nekünk is egyszerűbb a kártyák tárolása, hogyha egy szabványosított méretben készíttetjük el őket. De természetesen a kreativitás és a fantázia ezen a területen is szerepet játszhat, így kialakíthatsz olyan végeredményt, ami a te szívedhez közel áll.
Nem szeretnél a méreten aggódni, ráadásul a digitális világba is belekóstolnál? Válogass a CardInMove elektronikus névjegyei között, és ismerd meg ezt a modern technológiát! Ne téveszd szem elől semmiképpen, hogy a névjegyekkártyáknak elsősorban praktikussági szempontoknak kell megfelelniük!
Így azon túl, hogy az esztétikai szempontokat is figyelembe vesszük, mindenképpen érdemes logikusan elrendezni rajta az információkat. És a méretét is úgy kell megválasztani, hogy ez a mindennapi életvitelben komfortos legyen.
Történelmi kitekintés
A névjegykártya megjelenése több ezer évvel ezelőtt történt, méghozzá Kínában. Itt kezdték el alkalmazni ezeket az eszközöket. Kezdetben a mérete a társadalomban elfoglalt szerepkörrel volt arányos. Így fordulhatott elő ebben az időben, hogy akár ajtónyi méretű darabokkal is lehetett találkozni.
Ezek az 1800-as években konszolidálódtak, amikor elkezdtek nagyjából hasonló méretek kialakulni a névjegykártyák készítésében. Ez a folyamat a XXI. században is folytatódott, és kialakultak úgynevezett sztenderdizált méretek.
Ezek a szabványok a különböző országok eltérő kultúrájából, illetve gazdasági környezeteiből fejlődtek ki. Természetesen az is hozzájárul, hogy különböző kontinenseken más és más mértékegységeket használnak, melyek átváltásakor nem mindig ugyanazt a számadatot kapjuk.
A gazdasági pólusoknak köszönhetően beszélhetünk amerikai, európai, illetve japán szabványméretekről. Magyarországon a leginkább elterjedt formátum a 90x50 mm-es, vagy az 50x90 mm-es megoldás attól függően, hogy álló vagy fekvő elrendezést nézünk.
Eltérő méretek a szabványtól
Természetesen nem muszáj ezekhez ragaszkodni, ha nem szeretnél. Kialakíthatsz egyedi formájú névjegyeket is, ha úgy gondolod, hogy ezzel nagyobb figyelmet tudsz megragadni. Azonban vigyázz arra, hogy ne ess túlzásba, és a józan ész keretein belül készítsd el ezeket!
Hogyha erre adnád a fejedet, de nem vagy biztos a dolgodban, akkor kérd szakember segítségét! Így biztos lehetsz abban, hogy megfelelő névjegykártyát fogsz tudni átadni ügyfeleidnek. Alakítsd ki te is a megnyerő névjegyedet, és köss számtalan üzletet!