-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
takarító
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Kasszás diákmunka Szigetváron (WHC022602)
2024. 11. 21
-
Gyorséttermi Diákmunka A Burger King-Ben. - Győr
2024. 11. 21
-
Diákmunka: Ajándékcsomagolás a IX. kerületben - Br. 2500-3250 Ft / óra
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A frontend fejlesztő munkája a weboldalak, webalkalmazások fejlesztése, látványos, kreatív és legfőképp igen keresett szakma napjainkban, így egyre többen indulnak ebbe az irányba karrierváltás kapcsán.
Akit érdekel az IT, a webfejlesztés világa, és hajlandó is az önfejlesztésre időt, energiát áldozni, az komoly potenciállal rendelkezik a mai világban. Milyen képességekre, tudásra van szükséged ahhoz, hogy keresett frontend fejlesztővé válhass? Öszegyűjtöttünk mindent, így már csak a döntésed és némi tudás szükséges hozzá, hogy egy jól kereső frontend fejlesztői állás a tiéd lehessen.
Mit csinál egy frontend fejlesztő?
A frontend a webfejlesztésnek az a speciális területe, amely a felhasználókhoz a legközelebb álló felületek programozásáért felel. Ha nem áll távol tőled az informatika, a programozás, és érdekel, hogyan lehet kialakítani egy weboldal vagy alkalmazás látható felületeit, ott a helyed a DevAkadémia frontend fejlesztő képzésén!
A frontend fejlesztő nem dizájnterveket készít, az a grafikusok dolga, ő a vázlatokat a különböző programnyelvek segítségével képezi le, és alkot belőle kattintható, működőképes, felhasználóbarát felületet. A munkájához tartozik a navigáció, a reszponzív működés, a különféle CTA gombok, kattintható elemek megalkotása.
Mi szükséges ahhoz, hogy frontend fejlesztő lehess?
Egy kezdő frontendfejlesztőnek is alapvetően három programnyelvre van szüksége, amelyek nélkül nem létezik a frontend. Ezek:
-
HTML
-
CSS
-
Javascript
De ezek mellett még minimum ismerned kell a Reactet és az Angulart.
Jó, ha van gyakorlatod a hibakeresésben, verziókezelésben, tudod használni a keretrendszereket (pl. Bootstrap), ismerd a CSS preprocesszorokat, a SASS-t és a LESS-t, munkád feleljen meg a Clean Code elveknek, tudj teszteket készíteni, kommunikálj angolul szóban és írásban egyaránt, valamint legyél proaktív csapatjátékos.
Hogy sajátíthatod el a szükséges tudást?
Mint látod, elég összetett tudás szükségeltetik egy frontend fejlesztői állás betöltéséhez. Azonban ne ijedj meg, az alapok könnyen és gyorsan elsajátíthatók, néhány nap alatt eljuthatsz oda, hogy a programnyelvek segítségével egy alap weblapot el tudj készíteni. Hónapokig tartó tanulással egész magas szintre is elérhetsz.
Ha kreativitásodat ki szeretnéd használni, belemerülni a dizájn világába, a UI és UX dizájn ismeretek is fontosak lehetnek annak ellenére, hogy ezek külön szakmák.
A frontend fejlesztői állásoknál nem feltétel a diploma megléte, az alaptudás mellett olyan soft skillek kellenek, mint a tanulásra való fogékonyság, csapatmunkára való hajlandóság, megbízhatóság, határidők tartása.
Frontendesként ismerned kell a legismertebb CMS tartalomkezelő rendszereket (WordPress, Joomla) és e-kereskedelmi platformokat (WooCommerce, Shopify, Magento, Prestashop).
Karrierváltásban gondolkozol? Válassz keresett, átlagon felüli bérezést kínáló szakmát, tanuld meg a frontend fejlesztés alapjait a saját tempódban, online, kiváló oktatók segítségével.