-
Fogtechnikus
-
Tejelő szarvasmarha telep- telepi munkás
-
Bolti Eladó Pénztáros Állás
-
Tejelő szarvasmarha telep- Műszakvezetői állás
-
Műszaki ügyintéző
-
Kőműves
-
Terület karbantartó
-
Szervizszerelő
2024. 10. 28
-
Áruátvételi Munkatárs | Budaörs
2024. 10. 29
-
Üzletvezető
2024. 10. 30
-
DevOps Engineer
2024. 10. 30
-
Nemzetközi vállalkozási mérnök
2024. 10. 30
-
Szenior Hatósági Kapcsolatok Szakértő
2024. 10. 30
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A megfelelő adatmigrációs folyamat messze túlmutat egy egyszerű másolás-beillesztés műveleten, bár nagyon sok cég még mindig így kezeli. A fontosságának és összetettségének alábecsülése olyan komoly problémákhoz vezethez, mint az adatvesztés, a megnövekedett költségvetés és a határidők be nem tartása.
De mi is az az adatmigráció?
Szabó László, az EuroMacc egyedi szoftverfejlesztéssel foglalkozó cég kereskedelmi igazgatója az adatmigrációt az alábbi módon definiálja: “Az adatmigráció különböző szoftverrendszerek vagy rendszerverziók közötti adatmozgatás, költöztetés. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az egyik rendszer adatszerkezetéből átalakítjuk az adatokat úgy, hogy a másik rendszer tudja használni.”
Kétféle típusát különböztetjük meg
Az egyik a BigBang, amely során egy lépésben kerül át minden adat az új rendszerbe. Ennek leginkább az egyszerűségében rejlik az előnye. A hátránya viszont, hogy az élő rendszer leállást fog tapasztalni a migrációs folyamat során, ami főként azoknál a szervezeteknél jelent problémát, amelyeknek folyamatosan hozzá kell férnie a rendszereikhez.
Ezzel szemben az iteratív migráció párhuzamosan futtatja a régi és az új rendszert, miközben az adatok szakaszonként mozognak. Ez kiküszöböli az állásidőt vagy a működési zavarokat, és megkönnyíti az adatmigrációs csapat számára az egyes fázisok sikerességének megállapítását.
Hogyan történik a folyamat?
Az adatmigrációs folyamat egy migrációs terv meghatározásával kezdődik, amely tartalmazza a migrálandó adatokat, az érintett forrás- és célrendszereket, az ütemtervet, az iterációkat, vagyis az adatkörök átkerüléséhez szükséges lépések tervezett számát, és végül pedig a fő teljesítménymutatókat.
A következő lépés az adatmapping, ami lényegében annyit jelent, hogy meghatározzák, mely adatokat és milyen formában kell átvinni a célrendszerbe. Ezt követi az iterációs körök elvégzése, amely a forrásrendszerek adatainak esetleges hibáit küszöböli ki. Közben pedig migrációs scriptek készülnek, amelyek segítségével azonos sorrendben és ugyanazon lépéseket tudják a szakemberek lefuttatni.
Az iterációs körök után adatjavítás történik mindkét rendszerben, és ez alapján hoznak létre a forrás- és célrendszerbeli adatok különbségét mutató riportokat, amelyek meghatározzák a szükséges további lépéseket. Amint sikerült elérni a fő teljesítménymutatókat, megtörténik az éles adatmigráció.
Miért bízd az adatmigrációt profikra?
Mint ahogy azt már fentebb is említettük, az adatmigrációs kezdeményezések fontos projektek egy cég életében, amelyeket körültekintően kell végrehajtani az adatok integritásának és az üzletmenet folytonosságának biztosítása érdekében.
Ezért mindenképpen javasolt olyan profi céget megbízni a feladatra, mint amilyen az EuroMacc is, amelynek 1999 óta létezik adatmigrációra szakosodott, saját fejlesztésű és 3rd party migrációs eszközökkel dolgozó csapata, akik azóta már közel 50 nagyobb projektet tudhatnak a hátuk mögött.