Mire figyeljünk, ha egy meghirdetett szakmunkára jelentkezünk?

CÍMKÉK orvos munka állás

Nem is olyan régen még mindenki a továbbtanulásra és a diplomára esküdött, hiszen a jól fizető állásokat csak úgy lehetett elcsípni, ha például könyvelő, informatikus, ügyvéd vagy esetleg orvos pozícióban helyezkedtünk el.

A munkaerőpiac azonban mára már átalakulóban van, aminek az egyik eredménye az, hogy a szakmunkások felértékelődtek, és ebből kifolyólag jobban meg is fizetik őket. Mielőtt azonban ezen fellelkesülve gyorsan be is adnánk valamelyik hirdetésre a jelentkezésünket, nem árt néhány dologra odafigyelni.

Link, ahol meg tudjuk nézni az aktuális munkalehetőségeket: https://nyiregyhazaallas.hu/allasok/szakmunka. A pozíció megnevezésére kattintva bővebben is olvashatunk az elvárásokról, illetve a juttatásokról.

 

Most pedig nézzük, mire kell ügyelni, ha egy szakmunkára jelentkezünk!

 

Emeljük ki a szakmai végzettségünket!

 

Amikor egy meghirdetett szakmunkára jelentkezünk, akkor rendkívül fontos, hogy az önéletrajzunkban egy jól látható helyen szerepeljen a szakmai végzettségünk. Ez ugyanis döntő tényező lehet a kiválasztási folyamatban.

 

Elvégre a munkáltatók javarészt olyan dolgozókat akarnak alkalmazni, akik rendelkeznek az adott pozíció betöltéséhez szükséges szakmai ismeretekkel. Ez alól legfeljebb csak azok az esetek képeznek kivételt, amikor a cégek vállalják, hogy az új munkavállalókat betanítják az adott munkakörre annak speciális mivolta miatt.

 

Ha úgy érezzük, hogy hiányosak a szakmai ismereteink, vagy nincs mit beleírni az önéletrajzunk “iskolai végzettségek” részéhez, akkor érdemes elvégezni egy szakirányú képzést, ugyanis ezen állhat vagy bukhat a jelentkezésünk sikere.

 

Tegyünk említést a tapasztalatunkról!

 

Nemcsak az iskolai végzettség, hanem a tapasztalat is rengeteget számít, amikor a munkáltatók azon tanakodnak, hogy kit válasszanak a meghirdetett pozícióra. Egy sokat megélt, tapasztalt munkavállaló és egy újonc közül minden bizonnyal az előbbit fogják választani.

https-__nyiregyhazaallas.hu_-_2023_jlius_-_cikk2.

Nem szabad tehát elfelejteni megemlíteni, sőt mi több részletezni a korábban szerzett tapasztalatainkat. Ha pedig azok híján vagyunk, akkor törekednünk kell arra, hogy pótoljuk ezt a hiányosságunkat.

 

Ne felejtsük el felsorolni az erősségeinket!

 

Végül, de nem utolsósorban érdemes felsorolni az erősségeinket is, vagyis azokat a tulajdonságokat, amikben igazán jók vagyunk. Ezzel szépen tudjuk árnyalni azt a képet, ami a végzettségünk és a tapasztalatunk olvasását követően alakul ki rólunk a munkáltatókban, HR-esekben.

 

Ezek tehát a legfontosabb dolgok, amikre mindenképp ügyelnünk kell annak érdekében, hogy a jelentkezésünk pozitív elbírálásban részesüljön, a válaszüzenetben pedig meghívást kapjunk egy személyes találkozóra. Ha ez megtörténik, az már félsiker, hiszen ez azt jelenti, hogy megfelelünk az elvárásoknak, és ennek köszönhetően az első szűrőn átmentünk.

 

értékelés