-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
takarító
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Hazai viszonylatban egyre többen döntenek egy lakásbiztosítás megkötése mellett, azonban még mindig vannak, akik inkább kerülik. Valahol érthető, hiszen senki nem szeret arra gondolni, hogy a saját erőből megvásárolt vagy felépített otthona egyik pillanatról a másikra megsemmisül. Azonban egy ilyen típusú konstrukció nem csak kifejezetten sokoldalú és tudatos döntés, de több kritikus helyzetben is megoldást nyújthat, mint azt elsőre gondolnád.
A következő bekezdésekben megismerheted, hogy pontosan mit fedez egy lakásbiztosítás, és miért érdemes utánanézni a piacon lévő ajánlatoknak.
Lakásbiztosítás az otthonod védelméért
Egy lakás vagy családi ház megvásárlásakor sokáig “csak” egy ingatlant birtoklunk, de ez az ingatlan hosszú évek munkája, csinosítgatása után otthonná, a legbiztonságosabb közegünkké válik. Bár sokan ezt azt értéket automatikusan és minden áron meg is szeretnék védeni, ezért lakásbiztosítást kötnek, míg mások azzal a tudattal ódzkodnak ettől a lépéstől, hogy ne fessék az ördögöt a falra.
Az igazság viszont az, hogy egy otthonbiztosítás túlmutat az épület megóvásán. Bár elsődleges célja valóban az ingatlan értékmegőrzésére irányul - miszerint fedezetet nyújtjon robbanás, vízkár, természeti csapás okozta károk esetén -, de a legtöbb konstrukció szolgáltatásai betörés során keletkezett károkra is kiterjednek, valamint felelősségbiztosítást is tartalmaznak, tehát a falakon belül lévő személyeket és értéktárgyakat is biztosíthatják. Ezenfelül az alapcsomagok további biztosításokkal formákkal is kiegészíthetők, ilyen például a baleset-, vagy a felelősségbiztosítás. Fontos azonban, hogy az ajánlatok kapcsán tisztában legyél vele, hogy a lakásbiztosításoknak létezik egy all risk és egy per risk típusa is. Előbbi minden olyan kárt fedez, amelyet a megállapodás nyilvánvalóan nem zár ki, utóbbi azonban csak a szerződésben előírt szolgáltatások után térít – de egy biztos, bármelyikről is legyen szó mindkettő széleskörű védelmet biztosíthat az otthonod számára.
Milyen kockázati tényezők befolyásolhatják az otthonbiztosítások árait és szolgáltatásait?
A személyes igények és a kockázati tényezők tükrében, a lakásbiztosítások szolgáltatásai és árai jelentős mértékben eltérhetnek egymástól. Ezért, ha már fontolóra vetted az otthonbiztosítási konstrukciókat, érdemes észben tartanod a különbözőségek okát is, ami nem más, minthogy a pénzintézetek egyedi ajánlatokat állítanak össze, amelyek során számos speciális részletet is figyelembe vesznek.
Ide tartozik az ingatlan:
-
típusa,
-
szerkezete,
-
alapanyaga,
-
alapterülete,
-
elhelyezkedése (például: kisközségben, külvárosban vagy agglomerációban található),
de ugyanígy a szerződő életkora és a kiválasztott biztosítási csomag lefedettségének mértéke is. Látni kell ezért, hogy ugyanúgy, ahogy a mi döntésünket, úgy a biztosítók válaszát is rengeteg tényező befolyásolhatja. Ezért szerződéskötés előtt egy olyan helyzetbe is belefutsz, amikor a pénzintézet bizonyos szolgáltatások fedezetét elutasítja.
Van lakásbiztosításod? Megéri felülvizsgálni!
Akár csak tervezed, akár rendelkezel már egy lakásbiztosítási szerződéssel, fontos, hogy bizonyos időközönként felülvizsgáld a meglévő konstrukció szolgáltatásait és árait! A családi helyzet megváltozásától kezdve - például gyermek érkezik a családba -, az otthonodban található vagyontárgyak kibővüléséig és a lakás/családi ház korszerűsítéséig rengeteg tényező miatt elavulttá válhat az évekkel korábban aláírt megállapodás.
Mi több, napjainkban az infláció hatására gyakorlatilag van, hogy semminek nem kell történnie ahhoz, hogy a tulajdonodban lévő ingatlan(ok) és vagyontárgyak felértékelődjenek. Ezért is elengedhetetlen, hogy a biztosítási évfordulót megelőzően megvizsgáld a piacon lévő konstrukciókat és a meglévő biztosításban szereplő összegeket és összevesd az aktuálissal! Amennyiben a jelenlegi lakásbiztosításod szolgáltatásai káresemény bekövetkeztekor már nem képesek teljes mértékben lefedni az esetleges veszteségeid anyagi terhét, bátran nyiss egy új lehetőség felé!