-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Recepciós, Irodai Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Minőségügyi technikus
2024. 11. 21
-
Betanított munkalehetőség! - 15. kerület
2024. 11. 21
-
Termelésvezető (3109)
2024. 11. 21
-
Recepciós
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Bár nyilvánvalóan a tapasztalat nagyon fontos, azért az elméleti tudás és az arról megszerzett hivatalos papírok jelentőségét sem becsülhetjük alá. Főleg nem akkor, amikor esetlegesen a pályánk kezdetén vagyunk, vagy szeretnénk magasabbra lépni azon a bizonyos ranglétrán.
Természetesen a projektmenedzsment területén is akad olyan képzés, amelyet elvégezve elismerést szerezhetünk, fizetésemelést érhetünk el, vagy éppen az elméletben megszerzett tudást a gyakorlatba átültetve lehetünk sikeresebb projektvezetők. Mai cikkünkben azt járjuk körbe, hol tudjuk ezt a tudást megszerezni és természetesen vizsgán is bizonyítani tudásunkat.
Kezdőknek különösen ajánlott!
A Szinergia Kft. által szervezett CAPM vizsgafelkészítőt kifejezetten azoknak ajánljuk, akik vagy nagy tapasztalattal rendelkező projekttagok, vagy kezdő projektvezetők. Mindenképpen megéri beleásni magunkat a témába, hiszen a CAPM nem más, mint a nemzetközi Project Management Institute alapfokú minősítése. Ennek megléte sokkal könnyebb utat biztosít majd az előléptetésekhez, komolyabb projektekhez, sőt akár nemzetközi karrierhez is.
Ehhez természetesen sikeres vizsgát kell tenni, amely - bár hivatalos adatok nem állnak a rendelkezésünkre - nem is olyan könnyű, és még tapasztalt szakembereket is megizzaszt a feladatsor. Ez többek között azért lehetséges, mert valóban szükséges egyfajta speciális gondolatmenet és logika ahhoz, hogy a több helyesnek tűnő válasz közül ki tudjuk választani az igazán helyes opciót.
Mivel sem a vizsga, sem a pótvizsga nem olcsó mulatság, ezért érdemes a megfelelő felkészüléssel nekiindulni!
Hogyan lehet hatékonyan felkészülni a vizsgára?
Leginkább úgy, hogy rábízzuk magunkat az olyan profi csapatokra, mint amilyen a Szinergia Kft. CAPM vizsgafelkészítő képzésben oktató gárda, így biztosak lehetünk abban, hogy alapos, valós és használható tudást kapunk. A képzés jelen esetben 23 órás, 3 napot ölel fel, de természetesen az egyéni konzultációk és az e-learning rendszer használata tovább növeli a valódi felkészülési időt.
A képzés során témakörönként dolgozza fel minden résztvevő az oktatóval együtt a tananyagot, amelynek alapját a rendszeres időközönként megújuló Project Management Body of Knowledge adja, és minden folyamatot részletesen taglal.
A képzés végén próbavizsgát lehet tenni, így “élesben” is számot adhatunk a megszerzett tudásról, és képet kaphatunk arról, hogy mire kell még többet készülnünk esetlegesen.
A sikeres vizsga még nem a vége
Ha a megfelelő felkészülés után sikeres vizsgát tettünk, az még csak a kezdet, ugyanis a munkánk során gyűjthetünk pontokat, amelyekből ha elegendő összegyűlik, akkor a PMP vizsga fenntartható, egyébiránt öt évente ismételni kell.
Ha tehát komolyak a szándékaink a projektmenedzsment terén, akkor semmiképpen se hagyjuk ki ezt a nagy presztízzsel bíró képzést és vizsgát!