Terítéken az építőipari munkák

CÍMKÉK munka állás

Építőipari képesítést szereztünk és most tervezzük az elhelyezkedést? Vagy több éves tapasztalattal szeretnénk ezen a területen dolgozni? Bármelyik is legyen, nyert ügyünk van, hiszen manapság egyre nehezebb jó szakembert találni. Különösen fontos ezért a szaktudás.

Bár folyamatosan azt hallani, hogy kritikus helyzetben van ez a terület, de ha kellően innovatívak és szorgalmasak vagyunk, komoly karriert futhatunk be. A fejlődő technológiáknak köszönhetően egyre nagyobb szükség van igazi szakikra.

Hogyan találunk megbízható munkát? Az Állásóriás portál segítségünkre lehet. A linken érdemes építőipari állást keresni, ha meggyőződésünk, hogy ez a szakma számunkra az “igazi”.

 

Építőipar, építészet - milyen lehetőségek kínálkoznak?

 

Ha kezdők vagyunk, akkor érdemes végigjárni a ranglétra minden fokát, hogy minél több tapasztalatot szerezzünk. Egy gyakornoki pozíciótól se idegenkedjünk! Sok esetben már ebben a munkakörben is korrekt fizetést kapunk amellett, hogy a szakma alapjait is elsajátíthatjuk. Ha ügyesek vagyunk, egyenes az út a magasabb, akár építésvezetői pozícióhoz.

 

Tapasztalt építőipari szakemberként épületgépészek, műszaki vezetők vagy akár ingatlankezelési projektmenedzserek is lehetünk. Vannak nyitott tervező mérnöki pozíciók is, melyek esetében a kiváló műszaki rajzkészség elengedhetetlen.

httpsallasorias.hu_-_2023_december_-_cikk1

Az is előfordul, hogy alvállalkozóként egy-egy szakterületre specializálódunk. Például kőműves, bádogos vagy akár térkövezési munkákra is szakosodhatunk. Ahhoz, hogy keresettek legyünk, fontos a megbízhatóság, a hozzáértés és a határidők betartása.

 

Elvárásokról röviden

 

Ahhoz, hogy sikeresen tudjunk dönteni, ismernünk kell az építőipar elvárásait. Nézzük dióhéjban, minek kell megfelelnünk:

 

  • Legyen megfelelő szakmai tapasztalatunk!

  • Saját gazdaként tudjunk az egyes projektekre tekinteni.

  • A pontosság, precízség alapkövetelmény.

  • Követni kell az építőipari szabályokat!

  • Ha ehhez még jó kommunikációs - és szervezőkészség is társul, mi lehetünk a befutók!

 

 

Keresés, választás, döntés

 

Körülnéztünk a piacon? Tegyük fel, hogy megtaláltuk a nekünk tetsző munkát az Állásóriáson! Hozzuk létre a profilunkat és jelentkezzünk! A pályázat benyújtása előtt néhány tipp, hogy még jobb legyen az önéletrajzunk és a motivációs levelünk:

 

  • Részletesen fejtsük ki, mit, hol tanultunk!

  • Írjunk a tapasztalatainkról, ha vannak! Ehhez még projektmunkákat is csatolhatunk szemléltetésképp.

  • Mindenképp írjunk tervezői ismereteinkről, ha vannak!

  • Számítógépes kvalitásaink se maradjanak ki!

  • Az önéletrajzban előnyös profilképet tüntessünk fel, legyen az egész CV jól áttekinthető, tagolt! Akár még színes sablonokat is letölthetünk hozzá.

  • A motivációs levélnek legyen feladója, címzettje, egy fő tartalmi része és lezárása.

 

Ha mindezzel végeztünk, jelentkezhetünk is a választott építőipari állásra! Ezt követően készüljünk az állásinterjúra! Ha behívnak minket, egy tableten vagy telefonon vigyük magunkkal megvalósult projektjeinket, a meggyőzéshez elengedhetetlenek!

értékelés