-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
takarító
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Kasszás diákmunka Szigetváron (WHC022602)
2024. 11. 21
-
Gyorséttermi Diákmunka A Burger King-Ben. - Győr
2024. 11. 21
-
Diákmunka: Ajándékcsomagolás a IX. kerületben - Br. 2500-3250 Ft / óra
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A vagyonőr és biztonsági őr egyaránt rendkívül megbecsült és keresett szakmának számít, de mégis nagyon sokan hajlamosak ezt a két fogalmat összekeverni. Ezért is fogjuk a mai cikkünkben letisztázni a kettő közötti különbséget.
Mivel foglalkozik egy vagyonőr?
A vagyonőr a tulajdon és a vagyon védelméért felelős, akinek a feladatai közé tartozik a lopások, a károkozások és a veszteségek megelőzése egy adott helyszínen. Ezek ellátásához pedig folyamatosan figyelik a területet, monitorozzák a biztonsági kamerákat, és ellenőrzik a belépő és kilépő személyeket. Továbbá fokozottan figyelnek a lehetséges biztonsági kockázatokra.
Ha valakinek ezek a tevékenységek felkeltették volna a figyelmét, akkor jobb, ha tudja, hogy vagyonőr állást kínál több munkaadó is Kaposváron és az ország egész területén.
Mi a feladata egy biztonsági őrnek?
A biztonsági őr tevékenysége már jóval szélesebb körű. Ő ugyanis a rábízott területek és az ott tartózkodó személyek védelméért felel. A feladatkörébe tartozik a beléptetés, illetve az épületek és a létesítmények ellenőrzése, a konfliktusok kezelése és az ügyfelek biztonságának biztosítása.
Főként szórakozóhelyekre, rendezvényekre, irodaházakba és más hasonló helyekre keresnek biztonsági őrt, ahol az emberek védelme és épsége a legfőbb prioritások közé tartoznak.
Az oktatásban és a képzésben is akadnak különbségek
Mivel a biztonsági őrök munkaköre jóval sokrétűbb, így nekik általában komplexebb képzésben kell részt venniük. Ennek során pedig megtanítják őket a konfliktuskezelésre, az önvédelemre, az elsősegélynyújtásra és a törvényi előírásokra.
Arról nem is beszélve, hogy általában bizonyos jogosultságokkal és engedélyekkel is rendelkezniük kell, amelyek lehetővé teszik az olyan biztonsági feladatok ellátását, mint amilyen például a testi kényszer alkalmazása.
De milyen is egy jó vagyon- és biztonsági őr?
Mivel az elsődleges és leghangsúlyosabb feladataik közé tartozik különböző incidensek, bűncselekmények létrejöttének megelőzése, így fontos, hogy képesek legyenek hideg fejjel gondolkodni, és időben felismerni azt, mikor kell cselekedni.
Emellett fontos még a megfelelő kommunikáció, akár csapatban, akár egyénileg dolgoznak. De talán, ami még ennél is fontosabb, a magas szintű fizikai erőnlét fenntartásának képessége.
Manapság ugyanis már a biztonsági őrök nem csupán a portás bácsi feladatát látják el, hanem előfordulhatnak olyan esetek, amikor nagy területen kell járőrözniük, vagy utol kell érniük a bűnözőt a vállalkozás helyén.
Létfontosságú munkakörök
Láthatjuk, hogy a vagyonőrök és a biztonsági őrök is nélkülözhetetlenek a maguk területén. Az előbbiek a tulajdon védelmére összpontosítanak, míg az utóbbiak a személyek és területek biztonságáért felelnek. Mielőtt jelentkeznénk egy efféle állásra, gondoljuk át alaposan az elvárt követelményeket.