-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A közelmúltban befejeződött, mintegy féléves munka során közfoglalkoztatottak segítségével bálványfát, galagonyát, somot, kökényt vágtak ki a Natura 2000-hálózathoz tartozó hathektáros területen - mondta Varga Zsolt, a Duna-Dráva Nemzeti Park (DDNP)őrszolgálat-vezetője az MTI-nek.
A borókásban az 1980-as évek közepén hagytak fel a legeltetéssel, így terjedhettek el a cserjék, amelyek a védett növényeket leárnyékolták, a borókát pedig akadályozták a terjeszkedésben. A nemzeti park 2003-ban már elkezdett egy élőhely-rekonstrukciós programot, és egy hektárnyi részen helyreállította a korábbi állapotot; most a fennmaradó területen irtották ki a cserjéket, meghagyva molyhos tölgyet, virágos kőrist és mezei szilfákat.
A védett növények között a tavaszi hérics a legjelentősebb, de megtalálható a borókásban az árlevelű len, az epergyöngyike és a nagyezerjófű is. Jelentős a rovarvilág, számos lepkefaj mellett kiemelkedik a fokozottan védett magyar tarsza nevű szöcskefaj - jegyezte meg Varga Zsolt.
A Kakasdtól mintegy másfél kilométerre fekvő borókás látványos természeti terület, katlanszerű mélyedésben helyezkedik el, vízmosások 4-5 méter mély árkai teszik nehezen járhatóvá.
A területet meredek domboldalak határolják, talán ezért sem fedezték fel eddig a természetjárók - mondta a DDNP munkatársa.