-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A klímaváltozás napjaink egyik népszerű témája és a kilátások nem a legfényesebbek. Bolygónk megóvása érdekében globálisan is egyre több, határozott lépés történik. Ennek az útnak pedig fontos részei a cégek is, illetve a szabványosított működésük.
A cégek energiafelhasználása az utóbbi években rohamosan nőtt
Klímaválság és energiaárak
Bolygónk az elmúlt évtizedekben egyre komolyabb igénybevételnek van kitéve, elsősorban az ipari termelés, a mértéktelen nyersanyag fogyasztás és a különféle forrásokból származó károsanyag-kibocsátás megnövekedése okán. Ahogy egyre fokozódik a gazdasági verseny, egyre több autó rója az utakat és egyre inkább kimerítjük természetes erőforrásainkat, környezetünk annál inkább veszélybe kerül. Arról nem is beszélve, hogy a mértéktelen fogyasztás az energiaárak folyamatos növekedését is eredményezi.
A változást kicsiben, egy-egy embernek is érdemes elkezdeni. Még hatékonyabb azonban, ha ez vállalati szinteken történik meg, szabályozott, szabványosított keretek között. A cégeknek meg kell találniuk annak a módját, hogy gazdaságosabban bánjanak az energiával és környezettudatosabb attitűdöt alakítsanak ki. A különböző uniós direktívák és szabványok is éppen ezt célozzák meg. Ennek egyik zászlóshajója az ISO 50001 szabvány.
Szabványos bolygómentés
Az ISO 50001 egy nemzetközi szabvány, melynek célja az, hogy vállalatok számára – azok méretétől függetlenül – lehetővé tegye az energetikai teljesítmény optimalizálását, ezzel közvetlenül elősegítve a hatékony energiagazdálkodást. Napjaink tendenciáira tekintve ez mára már nem csupán lehetőség, hanem kötelesség kell, hogy legyen. Az ISO 50001 szoros kapcsolatban áll az ISO 14001 szabvánnyal, mely szintén a környezetirányításra vonatkozik.
Bár a szabványok hasonlóak, az ISO 50001 esetén mégis inkább energiairányításról beszélhetünk. A cél természetesen ugyanaz, a cégek működésének energetikai optimalizálása és egy környezetbarátabb keretrendszer kialakítása. Az ilyen típusú működésre való átállás több szempontból is kifizetődő, így nem csak a bolygónk, de a cég érdekei is azt diktálják, hogy még időben kezdjék meg a változást.
Az ISO 50001 segít normalizálni a cégek energiafelhasználását
Költséghatékony és fenntartható működés
Az ISO 50001 lényegében egy olyan irányítási rendszer, mely ténylegesen mérhető költségmegtakarítást kínál. Ennyire kimutatható módon erre kevés szabvány és rendszer képes, így ebből is jól látható, hogy cég érdekei szempontjából is érdemes megfontolni az átállást. Az energetika korszerűsítése és a zöldebb működés a növekvő energiaárak mellett is kedvezőbb feltételeket teremt. Az ISO 50001 módszeresen mérsékli a fogyasztást, ezáltal optimalizálja a céges működést.
Az optimalizált működés pedig a gazdasági és pénzügyi sikeresség egyik alappilére. Így tehát, holott az ISO 50001 egy „egyszerű” energiahatékonysági szabványnak tűnik, valójában növeli a gazdasági sikerességet. Ez pedig azzal együtt, hogy mindeközben a bolygónk fenntarthatóságán is dolgozunk és csökkentjük ökológiai lábnyomunkat, igencsak kedvező lehetőség a megújulásra.